HP DC 7100 problem po podłączeniu grafiki

Witam

tak jak w temacie zakupiłem do mojego komputera HP DC 7100 grafike Radeon x1300 256MB DDR2 128bit

oto parametry kompa

proc Intel Pentium 4 3,0 GHZ 2MB cache 800Mhz

2 GB ram DDR 400Mhz

dysk sata WD 160

komputer dostałem w rozliczeniu działał u mnie na integrze kupiłem już wcześniej GEFORCA 8500GT 512 MB który działał na tym kompie idealnie gry np NFS most działały idealnie

ale karta uległa zniszczeniu miałem na stanie GF 6200 ale to nie to już jeżeli chodzi o gry więc kupiłem radeona X1300 który po włożeniu do slotu HP kompuer wydaje dźwięki tj. piszczy chwile przerwy i znowu piszczy i tak za każdym razem kiedy włożę grafikę, myślałem że grafika nawala ale po włożeniu jej do mojego 2 kompa działa komputer startuje i wszystko smiga jak należy. dodam że grafika nie ma żadnego dodatkowego zasilania i wiem że powinna działać bo montowałem kiedyś kumpla grafika radeona z serii HD i działał. Dlatego powiedzcie mi czemu nie chce mi działać ten radek X1300

pozdrawiam i proszę o pomoc

Dodane 18.08.2012 (So) 9:54

dodam że komputer po włożeniu grafiki piszczy aż 6 razy chwilę przerwy i znowu 6 razy tak 3 serie i w końcu przestaje a na ekranie cisza

Trzeba też zwracać uwagę aby karta nie pobierała zbyt dużo prądu.Radeon X1300 pobiera ok. 35W ale może nie jest to za dużo.

W komputerach typu Dell czy HP nie zawsze są zamontowane standardowe zasilacze,więc często nie da rady zamontować mocniejszych.

HP typu desktop (leżący pod monitor) posiada często słabszy zasilacz od HP typu tower.Podobnie z Dellami.

Może ktoś zna się na tych sygnałach dźwiękowych i się wypowie.