HP DeskJet 843C - nie działa drukowanie na czarno

(Yogi_18) #1

Dostałem niedawno drukarkę (HP DeskJet 843C) od znajomego która "działa" ale trzeba kupić nowe kartridże

No więc kupiłem wpierw tylko czarny i okazało się że jeśli chcę by działała potrzebny jest jeszcze i kolor, tak więc kupiłem też i kolor :slight_smile:

Po włożeniu kartridży, wgraniu sterowników, idzie wydrukować strony na kolorowo, niestety nie działa kolor czarny :confused:

Szukałem błąd w oprogramowaniu ale nic nie znalazłem by tam leżała wina,

przejrzałem drukarkę i coś znalazłem (zaznaczone na czerwono):

2afr3.pngdrukarkaap2.jpg

Jak zauważycie przy kartridżach z lewej strony jest coś czego nie ma z prawej strony :stuck_out_tongue:

(wiem że to dziwnie brzmi ale nie wiem jak to wyjaśnić)

I mam pytanie do was czy przez to coś co "brakuje" drukarka nie drukuje czy może być błąd w czym innym ??

(Monczkin) #2

Yogi_18 nazwij temat konkretnie. Od czego masz dział hardware ?? Przenoszę.

(Yogi_18) #3

Czy oprócz zwrócenia uwagi że temat jest coś źle napisany, to nikt nie umie mi pomóc ?? :frowning:

(Joemix) #4

Mam drukarkę HP DeskJet690C (staroć) i tez ma 2 głowice i tez muszą być obie by ruszyło i też drukuje tylko kolorowym, nawet jeśli jest czarny na stronie, aby drukował wyłącznie czarnym trzeba we niewłaściwościach drukarki przed wydrukowaniem ustawić "CZARNO-BIAŁY" wtedy skorzysta z czarnego tuszu i nie będzie kolorów. wiec może ONE tak mają?

(Asterisk) #5

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

(Yogi_18) #6

Niestety nawet jak przełączę tylko na drukowanie na czarno to nie działa :confused:

Zmieniłem, pasuje ??

(Joemix) #7

Czyli pewnie wina sprzętu... bo rozumiem że po prostu nie używa czarnej głowicy... czy jak wybierzesz opcje B/W to wychodzą puste kartki czy jak... stawiam że głowice masz sprawną - jak potrzesz od spodu kartką papieru to brudzi na czarno?

(Jag1661) #8

A co z wydrukiem próbnym (testowym)?

też nie drukuje czarny?

próbowałeś robić czyszczenie głowic (serwisowanie drukarki)?

(Yogi_18) #9

tak kartki są puste

brudzi na czarno, więc tusz działa na 100 %

na kartce jest tylko kolor, czarnego nie widać

mógłbyś wyjaśnić dokładniej o co chodzi ??

PS. Czy ktoś mógłby stwierdzić czy to nie jest przypadkiem wina techniczna drukarki, jak już napisałem w pierwszym poście, z lewej strony jest coś czego nie ma z prawej strony (patrzcie zdjęcie)

2afr3.png

(Joemix) #10

We właściwościach drukarki poszukaj czegoś takiego jak "Konserwacja kaset" czy "Czyszczenie głowic" lub podobnie... skoro kardridź brudzi to raczej nie jest zapchany więc taki manewr może być nieskuteczny... poszukaj kogoś w swojej okolicy z taką drukarką - bedzie wiadomo czego barakuje lub nie na karetce, w mojej tez gniazda wyglądają inaczej - lub taką do której pasuje twoja głowica) i wsiać to do innej drukarki - będzie wiadomo że sprawny na 100%, albo jak tani to kup sobie 2gi...

a możesz kardrige założyć odwrotnie?

(Jag1661) #11

Joe - nie da się zamienić miejscami kartridży

Yogi - spróbuj przeczyścić spirytusem ) :wink:) ) styki w gnieździe drukarki i na kartridżu ( nie podejrzewam, że nie zdjąłeś osłony z głowicy - :-)) )

(Joemix) #12

Dlatego pytam, mam drukarkę gdzie można zamienić kardrige, dokładniej, czarny by drukował musi być zawsze z lewej, ale kolorowy bez znaczenia (można 2 kolorowe wsadzić), a jak sie wstadzi czarny z prawej to włąsnie nie drukuje (ale kardrige wchodzi :slight_smile: