HP DeskJet 843C - nie działa drukowanie na czarno

Dostałem niedawno drukarkę (HP DeskJet 843C) od znajomego która “działa” ale trzeba kupić nowe kartridże

No więc kupiłem wpierw tylko czarny i okazało się że jeśli chcę by działała potrzebny jest jeszcze i kolor, tak więc kupiłem też i kolor :slight_smile:

Po włożeniu kartridży, wgraniu sterowników, idzie wydrukować strony na kolorowo, niestety nie działa kolor czarny :confused:

Szukałem błąd w oprogramowaniu ale nic nie znalazłem by tam leżała wina,

przejrzałem drukarkę i coś znalazłem (zaznaczone na czerwono):

2afr3.pngdrukarkaap2.jpg

Jak zauważycie przy kartridżach z lewej strony jest coś czego nie ma z prawej strony :stuck_out_tongue:

(wiem że to dziwnie brzmi ale nie wiem jak to wyjaśnić)

I mam pytanie do was czy przez to coś co “brakuje” drukarka nie drukuje czy może być błąd w czym innym ??

Yogi_18 nazwij temat konkretnie. Od czego masz dział hardware ?? Przenoszę.

Czy oprócz zwrócenia uwagi że temat jest coś źle napisany, to nikt nie umie mi pomóc ?? :frowning:

Mam drukarkę HP DeskJet690C (staroć) i tez ma 2 głowice i tez muszą być obie by ruszyło i też drukuje tylko kolorowym, nawet jeśli jest czarny na stronie, aby drukował wyłącznie czarnym trzeba we niewłaściwościach drukarki przed wydrukowaniem ustawić “CZARNO-BIAŁY” wtedy skorzysta z czarnego tuszu i nie będzie kolorów. wiec może ONE tak mają?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Niestety nawet jak przełączę tylko na drukowanie na czarno to nie działa :confused:

Zmieniłem, pasuje ??

Czyli pewnie wina sprzętu… bo rozumiem że po prostu nie używa czarnej głowicy… czy jak wybierzesz opcje B/W to wychodzą puste kartki czy jak… stawiam że głowice masz sprawną - jak potrzesz od spodu kartką papieru to brudzi na czarno?

A co z wydrukiem próbnym (testowym)?

też nie drukuje czarny?

próbowałeś robić czyszczenie głowic (serwisowanie drukarki)?

tak kartki są puste

brudzi na czarno, więc tusz działa na 100 %

na kartce jest tylko kolor, czarnego nie widać

mógłbyś wyjaśnić dokładniej o co chodzi ??

PS. Czy ktoś mógłby stwierdzić czy to nie jest przypadkiem wina techniczna drukarki, jak już napisałem w pierwszym poście, z lewej strony jest coś czego nie ma z prawej strony (patrzcie zdjęcie)

2afr3.png

We właściwościach drukarki poszukaj czegoś takiego jak “Konserwacja kaset” czy “Czyszczenie głowic” lub podobnie… skoro kardridź brudzi to raczej nie jest zapchany więc taki manewr może być nieskuteczny… poszukaj kogoś w swojej okolicy z taką drukarką - bedzie wiadomo czego barakuje lub nie na karetce, w mojej tez gniazda wyglądają inaczej - lub taką do której pasuje twoja głowica) i wsiać to do innej drukarki - będzie wiadomo że sprawny na 100%, albo jak tani to kup sobie 2gi…

a możesz kardrige założyć odwrotnie?

Joe - nie da się zamienić miejscami kartridży

Yogi - spróbuj przeczyścić spirytusem ) ;-)) ) styki w gnieździe drukarki i na kartridżu ( nie podejrzewam, że nie zdjąłeś osłony z głowicy - :-)) )

Dlatego pytam, mam drukarkę gdzie można zamienić kardrige, dokładniej, czarny by drukował musi być zawsze z lewej, ale kolorowy bez znaczenia (można 2 kolorowe wsadzić), a jak sie wstadzi czarny z prawej to włąsnie nie drukuje (ale kardrige wchodzi :slight_smile: