HP Deskjet F370- ogromny problem

Mam drukarkę HP F370, przed kilkoma dniami przeinstalowywałem system i teraz chce zainstalować tę drukarkę. Postępuje tak jak w instrukcji, instalacja dochodzi do momentu w którym mam podłączyć drukarkę do komputera( przez port USB) , no to ją podłączam. Instalacja trwa, dochodzi do kroku 7/8 i wyskakuje mi błąd, że nie można nawiązać połączenia z drukarką, ale klikam dalej, i instalacja trwa dalej. Dochodzi do końca i pisze że drukarka została zainstalowana. No to wchodzę w start->drukarki i faksy a tam tej drukarki nie ma. Dlaczego tak się dzieje. Wchodzę w Worda i pisze jakieś literki, klikam wydrukuj, to wyskakuje mi okienko że mam iść do start->drukarki i faksy-> dodaj drukarkę. No to ja tak robię. Instalacja doszła do końca , klikam na zakończ , i znowu wyskakuje mi okienko, pisze że nie ma sterowników. Prosze pomozcie mi. Sorki ze sie tak rozpisalem ale chce zebyscie dobrze mnie zrozumieli. :slight_smile: Blagam pomozcie. Przed przeinstalowywaniem systemu dalo sie zainstalowac drukarke.

A próbowałeś użyć sterowników windowsowych? Czy Windows wykrywa drukarkę (tzn. czy pokazuje nowy, nieznany sprzęt)?

Sprobuj zainstalować nowe sterowniki z neta , podłącz do innego portu USB.

Tak pokazuje nowy nieznany sprzęt, ale po jakimś czasie wyskakuje okienko, że brakuje jakiegoś pliku, nie pamiętam już jakiego. A czy reinstalka windowsa dała by tu cos??

Ewidentnie widać brak komunikacji dwukierunkowej. Moze to smieszne, ale radzę sprawdzic prawidłowość umieszczenia kabla USB w gnieździe drukarki. Widziałem już włozony o 90 stopni źle. O dziwo wchodzi. Pozdrawiam

A porty USB sprawne - sprawdź na innym urządzeniu USB.

Drukarka odłączona od kompa

Odinstaluj wszystko co drukarka,folder drukarek ma być pusty,restart kompa.

Przeinstaluj porty USB - link.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Instaluj drukarkę zgodnie z instrukcją.

Zrobiłem tak jak polecił mi JNJN, ale to nic nie dało. dodam jeszcze że gdy podłacze drukarkę i ją włącze, to uruchamia się kreator dodawania nowego sprzętu, ale po jakimś czasie wyskakuje okinko że “nie znaleziono żądanej sekcji w pliku INF”.

Czy da tu coś reinstalka windowsa

Witam!

Piszę tutaj bo mam podobny problem…

Kupiłem sobie na allegro drukarkę wielofunkcyjną i przyszła do mnie wczoraj, ucieszyłem się i bla bla bla, podłączyłem do kompa zainstalowałem sterowniki , zrestartowałem komputer i… Wałek :confused:

Kreator dodawania nowych urządzeń cały czas podaje mi komunikat o błędzie podczas instalacji (mimo że instalacja przebiegła w 100% dobrze) - “Nie znaleziono żądanej sekcji w pliku inf.”

Nie mam pojęcia co robić, próbowałem tego i owego, ściągnąłem sterowniki ze strony producenta i nic to nie daje. Bardzo proszę o pomoc!

Mam Windows XP Pro mini SP2 - może w tym leżeć problem, gdyż jest to wersja “zubożona”, nie ma w niej wielu ■■■■■… Zbędnych rzeczy, miedzy innymi masę sterowników windowsowych…

Drukarka to Lexmark 1190.

Pozdrawiam