HP Deskjet F4210 - "wypluwa" białe kartki

Witam. Posiadam drukarkę jak w temacie problem polega na tym iż podczas drukowania wychodzą białe kartki. Nie drukuje na czarno ani w kolorze pomimo tego że w pojemnikach znajduje się tusz. Kontrolki od kartridży nie świecą się, sterowniki mam zainstalowane poprawnie. Kopiowanie również nie przynosi rezultatu. Drukarka w momencie gdy kliknę drukuj zachowuje się jakby pracowała poprawnie jednak “drukuje na biało”. Mam Windowsa 7 Proszę o pomoc.

Jeśli z panela urządzenia np: nie kopiuje to:

  • brak tuszu
  • kartridże uszkodzone
  • kartridże zaschnięte
  • uszkodzone urządzenie

Nieraz proste czynności: jak odłączenie na 30 minut od kompa i 230V przynosi efekty + wyczyszczenie twardą gumką ołówkową styków na kartridżach + moczenie końcówek kartridży we wrzącej wodzie - udrażnia zaschnięte głowice (jak jest tusz).

Nie kopiuje , nie drukuje odłączenie nic nie dało robiłem to wcześniej wyczyszczenie styków i moczenie we wrzątku też nic nie dało oczywiście tusz jest tak jak wcześniej pisałem. Trochę dziwne byłoby gdyby w tym samym czasie nagle uszkodziły się oba kartridże… Drukarkę używałem ostatnio jakiś miesiąc temu i nie było problemów.

No to chyba to?

No to dawno - mogły kartridże tak zaschnąć, że tylko nowe lub regenerowane.

Urządzenie atramentowe albo musi się automatycznie czyścić, albo przynajmniej raz w tygodniu wskazane coś wydrukować.

Uszkodzone urządzenie to trochę ogólnikowo bo gdyby wszystko było ok to bym nie pisał na forum… Mimo wszystko dzięki za informacje. Jeśli chodzi o zaschnięcie kartridży to raczej nie sądzę. Kiedyś nie używałem dłużej niż miesiąc i drukowała od ręki. Tylko zastanawia mnie to dlaczego nie świecą się kontrolki od kartridży… to tak jakby je czytała że jest wszystko ok.

Proponuję serwis.

Serwis odpada ta drukarka ma 7 lat…:slight_smile:

Drukarka sama “zaskoczyła”. Najpierw wydrukowała 2 linijki tekstu a po kilku kolejnych próbach cały tekst. Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam