HP Deskjet Ink Advantage 2545 - drukuje tylko stronę testową, potem awaria tuszu

Dzień dobry,
posiadam drukarkę HP Deskjet Ink Advantage 2545. Drukarka do tej pory spisywała się bez zarzutu. Jednak ostatnio miewa swoje humory. Dziś nie chce nic wydrukować ani skserować. Posiłkując się metodami z google, próbuję np. wyciągnąć i z powrotem włożyć tusz do drukarki - po tym zabiegu drukarka drukuje tylko stronę testową. Innych nie chce - pojawia się komunikat “awaria tuszu”.
Drukarka podłączona do laptopa przez USB. System Windows 10. Nie wiem czy mam zainstalowane jakieś sterowniki do niej, poza plug&play.

Ma ktoś jakieś pomysły?

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/Impresora-Todo-en-Uno-HP-Deskjet-Ink-Advantage-2545/5285095/model/5285096

To powinno być w każdej instrukcji do drukarki atramentowej.

Ile ma?
Kiedy ostatnio drukowałeś?
Korzystałeś z “oryginalnych”, zamienników, czy strzykawką uzupełnianych tuszy. ;-)?

Od lat korzystam z ActiveJet-ów, ale nigdy nie było problemów z drukowaniem. Najpierw nie chciała drukować po Wi-Fi, a teraz drukuje tylko stronę testową. Zainstalowałem sterowniki, efektu brak.

nie ma ktoś jakichś pomysłów?

Sprawdź po USB, ewentualnie daj oryginalny toner, jak masz w zapasie.

nic to nie dało

Miałeś jakąś dłuższą przerwę w drukowaniu? Też używam activejetów i nigdy takich problemów mi nie sprawiały. Za to urządzenia hp omijam szerokim łukiem ze względu właśnie na takie problemy.

Firmware najnowszy?