HP DeskJet Ink Advantage 4535 - druk dwustronny

Mam problem z drukarką HP 4535 i drukowaniem dwustronnym.

Drukarka ma możliwość drukowana dwustronnego automatycznie, bez mojej ingerencji i działało to bardzo dobrze. Tydzień temu robiłem format, instalowałem wszystko od nowa i pojawił sie problem.

Moim problemem jest fakt, że teraz drukowanie dwustronne wymaga mojej ingerencji. Mam tu na myśli, że drukuje X kartek, komunikat abym je włożył do pojemnika z kartkami, klikam komunikat na ekranie i drukuje dalej.

Czy ktoś wie jak zmienić drukowanie dwustronne ręczne na drukowanie dwustronne automatyczne ?

Hej,

A w ustawieniach sterownika nie masz możliwości zaznaczenia Duplexu automatycznego? Być może teraz jest tam duplex ręczny?

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus Właśnie nie wiem gdzie to by było, przeszukałem już chyba wszystkie ustawienia.

Zobacz czy po “odpytaniu” drukarki o aktualizację sterownika pojawią się nowe opcje.

Wejdź do właściwości drukarki, kliknij zakładkę “Konfiguracja” i kliknij przycisk “Aktualizuj teraz - odpytaj drukarkę”.

@anon41799040 Brak dostępnych aktualizacji.

W zakładce układ masz opcje dupleksu. Jest to trwałe ustawienie - domyślnie drukarka nie używa dupleksu - chyba, że się zaznaczy druk dwustronny (wtedy korzysta z predefiniowanego trybu dupleksu)

Wtedy też używałeś Windowsa 10?

Rozumiem, że w konfigurowaniu ustawień drukowania jest tylko to, co na ekranie?

Drukarka podłączona po sieci (jeśli tak, to w jaki sposób) czy przez USB?

Podłączona po WiFi jak zawsze i działało.

Ciekawostka. Mam nowy komp, zainstalowałem prawie to samo co na laptopie, zainstalowałem także program do obsługi drukarki i… na kompie drukowanie dwustronne automatyczne działa bez problemu, a na laptopie się zjeCHało.

Będę wieczorem miał czas to sprawdzę jeszcze raz co tam się mogło popierniczyć.

Może więc wywal sterownik, restart, a następnie ponowna instalacja i konfiguracja?

Już tak robiłem. Teraz też tak zrobię, ale przy okazji wyczyszczę rejestr i pozostałe (jeśli zostają) pliki - Revo Uninstaller.

Dam potem znać czy pomogło… powinno teoretycznie.

Ja tam mam wszędzie “drukowanie ręczne” i ustawienie jak pisałeś powoduje to co pisałem. Nie drukuje się z automatu dwustronnie tylko muszę sam kartki potem włożyć do pojemnika.

Tak. Wszędzie Windows 10.

Tylk oto co na screenie.

Przeglądałem chyba wszystkie konfiguracje, właściwości i ustawienia drukarki i nigdzie nie ma możliwości zmiany ręczne na automatyczny duplex.

Działało… zrobiłem format bo brat coś namieszał a przy SSD to chwila tylko. Zainstalowałem sterowniki HP i psikus… tutaj teraz też mam brak automatycznego duplexu przy drukowaniu.

Próbowałem i niestety nic nie pomogło.

Nawet drukarkę resetowałem serwisowymi sposobami.

Chyba coś Windows namieszał. Bo jak inaczej… chyba, że gdzieś jeszcze jest jakaś tajemnicza opcja.

A jaki masz build Windowsa?

1 polubienie

@Dimatheus Wersja 10.0.17763 Kompilacja 17763

EDIT
Coś stary jest, głupi MS. Pobieram najnowszą wersję za pomocą ich aktualizatora.

No właśnie. Zobaczymy, czy coś to zmieni. A na innych komputerach jest jakaś nowsza wersja?

1 polubienie

Niestety nadal nic. Dziwne.

No to trudno. Będzie zabawa.

  • A po aktualizacji próbowałeś jeszcze raz przeinstalować sterowniki?
  • A próbowałeś na czas testów podłączyć się pod drukarkę przy pomocy portu USB?
1 polubienie

Taki i bez efektów.

Nie, spróbuję wieczorem.

Zrobiłem…

Musiałem dodać na nową drukarkę, zmieniłem w czasie kreatora na dokładnie mój model i wybrałem nazwę drukarki bez “Sieć”. Nadal działa po WiFi, ale drukuje jak trzeba.

Screenshot_2

Czyli system błędnie wykrywał drukarkę jako taką, która dupleksu automatycznego nie ma…

Niby to samo, a jednak nie to samo… różnice tylko miedzy “(sieć)” i “0”.