HP dv5-1220ew - kupic nowy komputer czy rozbudować laptopa

Witam

Posiadam HP Pavilion dv5-1220ew którego mam około 4 lata , od dłuższego czasu zauważam że są problemy z nim w postaci ::

1.) w tym samym czasie oglądam film 720p nagrany aparatem lumix fz100 i rozpakowuje plik XAMPP Windows 1.8.1 84 MB 7zip i od razu widzę jak mi filmik się zawiesza a dźwięk zanika.

2.) Photoshop elements przetwarza 100 zdjęć a ja w tym czasie otwieram kilka folderów na dysku c i widzę jak po wejściu do folderu komputer zaczyna szukać plików i po dłuższej chwili się pokazują one . . Phtoshop elements jest zainstalowany na dysku/partycji D:/ i pliki również są zapisywane na tej partycji.

3.) komputer bardzo długo się wyłącza nawet po pełnym formacje i nowej instalacji (zainstalowany Win 7 (64bit) , KIS 2013 , office 2010 , Photoshop Elements)

4.) czasami podczas grania Word of Tanks dysk twardy wydaje dziwne odgłosy , oraz dość mocno się nagrzewa.

Czy według was powinienem kupić nowy komputer czy raczej kupić do laptopa nowy dyski i więcej pamięci ram ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

PS : Konfiguracja podstawowa laptopa http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01783105&tmp_task=prodinfoCategory&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&product=3885158

Myślę, że kupienie nowego dysku i pamięci wystarczy. Ale musi to być naprawdę solidny dysk, byś odczuł różnicę. Pamięć rozbuduj do 8GB. Raczej kup 8GB całkiem nowe, szybsze pamięci, bo podejrzewam, że te Twoje są wolne.

Zacznij zbierać na nowy komputer. Felerna partia HP, ochrzczona pawulon. Potencjalnie wadliwa karta grafiki i płyta główna. Jeśli po czterech latach są sprawne, to nie znaczy, że z dnia na dzień nie padną. Nie ma sensu wkładać w to kasy, lepiej kupić coś nowego.

Jedyny dysk jaki by się nadawał to SSD ale pojemność 128 GB raczej by Cię nie zadowoliła. Co do pamięci 8 GB DDR2 w dual chanel to wydatek > 600 PLN http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/1911166

Obstawał bym za sprzedażą obecnego laptopa i kupnie nowego z i3 lub i5.

Potwierdzam opinię Fanboj O Proszę zainstalować np.HWInfo i kontrolować temperatury podzespołów.To nie jest laptop do filmów ani gier ze względu na choćby nieskuteczne chłodzenie.

Dziękuje za odpowiedzi.

Co do nowego komputera to myślałem aby kupić któryś z tych http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/ntt-office-l-900g-g620-4gb-500gb.bhtml#opis /// http://www.mediaexpert.pl/katalog/zestawy-komputerowe/actina-costa-e-300-g,20606.html

Rozpatrywałem również kupno netbooka ale nie uruchomiłbym na nim Photoshop Elements .

Składak też wchodził w rachubę ale nie mam dużego doświadczenia w doborze komponentów a nie chciałbym kupić na oślep.

Czy według was podane wyżej komputery są dość dobre aby uruchomić PS Elements ? ? ? ?

Możesz zaspokoić moją ciekawość i napisać, co jest takiego wymagającego w Elements, że nie uruchomiłby się na laptopie?

Jestem kolejnym użytkownikiem który z dobrego serca radzi Ci zbierać na nowy komputer,

jak kolega Fanboj O idealnie podkreślił wadliwą serię “dv” firmy HP. - laptopy swojego czasu masowo trafiały na serwis z padniętą grafą lub płytą.

pzdr

Fanboj O – chodziło mi o te małe komputerki do 13" cali , mają zwykle procesor1,6 ghz i 1 gb ramu więc " teoretycznie " posiadają minimalne wymagania (( http://192.150.16.68/pl/products/photoshop-elements/tech-specs.html)) dla PS Elements a ten program to podstawa dla mnie więc wolę kupić coś mocniejszego bo obawiam się że za bardzo będą sję grzały takie maluchy

A czy byście mogli mi powiedzieć czy te komputery co linki podałem do nich wyżej by były dobre do kupienia a później z czasem i w miarę funduszy do rozbudowy czy raczej złożyć sobie jakiegoś składaka w sklepie komputronik lub innym komputerowym ? ? ? ? ?

Radziłbym samemu wybrać podzespoły w sklepie internetowym (możemy coś doradzić, jakby co to pisz w tym temacie wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html ) i jeśli nie czujesz się na siłach to niektóre sklepy oferują usługę montażu podzespołów.