HP dv5 problem z ładowaniem baterii

cześć. Od kilka dni zauważyłem dziwny problem z notebookiem HP Pavilion dv5-1230ew otóż gdy podłączam kabel zasilający a podłączam go przeważnie gdy bateria spadnie do 10%. Dioda od zasilania i dioda od ładowania laptopa się pali cały czas, więc niby teoretycznie wszystko jest ok, zauważyłem pod windows 7 jak i XP że ikona baterii na pasku zadań zaczyna się po podłączeniu zasilania animować że niby ładuje po chwili przestaje i nic się nie dzieje bateria jest jakby nie ładowana. Jest informacje że ciągle tyle samo % naładowania np 31%. Dodam że jest informacja na pasku zadań że bateria jest podłączona i ładowana. Gdy laptop jest wyłączony baterie jest ładowana i świecą się diody, po odłączeniu zasilania i uruchomieniu wyświetla się informacja że bateria jest naładowana na 100%

nie jestem specem ale w moim hp dv bateria po 2 latach już padła i trzyma zaledwie pół godziny. Więc to normalny objaw zużycia. Gdy naładuję ją do 100% i spadnie do 30% nagle pojawi się komunikat że zostało 5% i laptop się wyłącza. Producenci często oszczędzają na jakości baterii dla tego gwarancja na nie często wynosi od 6 do 12 m-cy.

tyle że moja wytrzymuje ok 1h jak lapek jest dość ciepły (ogólnie wiadomo że pavilony się grzeją) i pracują wszystkie wiatraki. Słuchaj ta ikona od baterii w trayu to animuje się cały czas gdy ładuje baterię czy tylko na początku? Teraz niby lapek się ładuje, zainstalowałem betteryMon i obserwuje ją.

cały czas się animuje aż do jego pełnego naładowania. Gdy laptop jest wyłączony miga dioda błyskawicy od ładowania do momentu naładowania baterii.

a u mnie ikona się nie animuje ale rośnie w miarę ładowania ;/

A jaki masz Windows? U mnie na Windows 7 się animuje, nie pamiętam jak miałem w Vista, XP nie testowałem więc nie stwierdzę.

najlepsze jest to że jak jest na biurku laptop to się ładuje a jak na stole to nie chore zachowanie tego urządzenia, mam windows 7 i xp

Moja bateria w tym samym lapcu dziś wysiadła również :slight_smile: Troszkę po 2 latkach to chyba normalne przy tej kiepskiej firmie jaką niewątpliwie jest HP. Win 7 w ogóle kiepsko współpracuje z tym laptopem, ikonka u mnie nie animowała się w ogóle i wskaźnik ładowania “przeskakiwał” co parędziesiąt procent. Aktualnie wyjąłem tą baterie w cholerę bo podczas uruchamiania dostawałem komunikat o kiepskiej baterii.

nie przesadzaj, baterie się zużywają, jak szybko ? to zależy od jakości zastosowanych ogniw itd.

zresztą na nasz rynek trafiają jakościowo gorsze produkty, np mój compaq c500 kilkuletni zakupiony w kanadzie działa na baterii do 1h nawet (oryginalnej)

W moim trupie bateria trzyma 2 godziny

Dlaczego mam nie przesadzać? Mam wiele laptopów w domu i tylko w tym jednym bateria siadła po ledwo 2 latach. Poza tym laptop (pierwszy i ostatni HP) był już 3 razy w serwisie.

jeśli miałeś z serii pavilion to nie ma się co dziwić jedne z najbardziej awaryjnych sprzętów w historii tej firmy

nie wiem czy zauważyłeś że problem z kiepską baterią występuje po uruchomieniu systemu z hibernacji lub stanu wstrzymania. Wystarczy wyłączyć lapka wyciągnąć baterię na jakiś czas, zamontować ponownie i problemu już nie ma.

Muszę oddać lapka do serwisu żeby go przeczyścili bo się grzeje i wyłącza sam czasem mimo ze baterii jest np 30% i mam luzne gniazdko od ładowania. Wkurza mnie jednak to że chcą aby laptopa wysłał razem z dyskiem twardym;/