HP DV6000 (6233ea) wyłącza się sam

Witam,

mój laptop HP DV6000 (6233ea) wyłącza się samoczynnie raz po kilku minutach a raz po 20-30 minutach,

system operacyjny to Vista,

nie ma wirusów i innych śmieci w laptopie,

dysk twardy bardzo się nagrzewa,

czy orientujecie się co może być przyczyną samoczynnego wyłączania się mojego laptopa???

nie mam już na niego gwarancji:(

Witaj,

wyłącza się może dla tego ze się nagrzewa za szybko

wystarczy przedmuchać otwór wiatraczka i powinno pomóc

  • ja jeszcze robię tak ze nie stawiam całego lapcia na płaskiej powierzchni tylko na połowie tak żeby wiatraczek nie wiał np na biurko tylko na podłogę ;p

  • i powiedzmy ze pomaga

  • mój lapcio to DV6000 ( dv6720ew )

  • od siebie dodam ze hp to najgorsza firma z jaką miałem do czynienia

  • a pomoc to kompletne nie wypały tam robią

  • krótko mówiąc lapki od hp to piecyki z zintegrowanym komputerem niskiej jakości ;p

w serwisie chcieli mnie oskalpować z portfela:)

Dodane 06.12.2009 (N) 2:24

przeczysciłem wentylacje ale bez zmian niestety,dysk gorący upiornie:(

Witam.

Ja u siebie miałem, że czasami się przegrzewał lap, ale nie wyłączał się tylko w grach mi okropnie fps -y spadały. Więc znalazłem sobie sposób na to. Raz na 2 tygodnie laptopa przedmuchuje sprężonym powietrzem, a dodatkowo kupiłem podkładkę chłodzącą do laptopa. :slight_smile: 2 wiatraczki i odrazu lepiej. Chłodny w miarę jest i gdy się siedzi przy biurku to się lepiej pracuje na takiej podkładce, bo laptop ma lepsze ustawienie. :slight_smile: A mój lap to HP dv6907ea. Co prawda to rozwiązanie trochę mnie kosztowało, ale ostatecznie mogę stwierdzić, że było warto. Więc, gdy sobie siedzę przy biurku to lapik się chłodzi. A też robię tak, że gdy siedzę z nim, że na nogach go trzymam i coś mam innego do zrobienia to go daję na tą podkładkę, żeby się troche ochłodził. :slight_smile: Koszt takiej podkładki to od ok. 40zł na allegro do 100zł i powyżej w normalnych sklepach. :slight_smile:

no wlasnie, HP nie pomyslalo o odpowiednim chlodzeniu ale faktycznie pomaga ustawienie lapka nawet na malej ksiazce zeby byl przeswit miedzy nim a blatem:)natomiast dziwne jest to ze nie dali chlodzenia hdd w lapiku, nie ma u mnie nawet malego zeberka odprowadzajacego ciepla