HP dv6500 - przywracanie Visty

Jest sobie notebook HP dv6500 i ktoś tu narobił nie małego zamieszania. Dostałem do zrobienia tego laptopa, ponieważ ktoś zabrał się za zmianę Visty na XP i poległ (nie da się zainstalować sterownika do karty sieciowej oraz w menadżerze urządzeń pojawia się nieznane urządzenie “Podstawowe urządzenie systemowe” wykrywane przez everesta jako keyboard filter). Próbowałem chociaż tą sieciówkę ruszyć ale bez rezultatu, żadne sterowniki nie działają. Postanowiłem więc przywrócić oyginalną Vistę, ale partycja, na której jest obraz systemu po zainstalowaniu (najprawdowpodobniej) straciła mbr i nie da rady się z niej zabootować. Da się to jakoś jeszcze ruszyć tak żeby tą Vistę przywrócić?

Jeżeli skasowano oryginalny mbr, to nie ma możliwości uruchomienia programu do przywracania systemu z partycji recovery. Jedyna szansa to skorzystać z płytek do odzyskiwania systemu. Jeżeli użytkownik ich nie wykonał a laptop jest na gwarancji to płytkę można zamówić za darmo.

Jeżeli laptop nie jest na gwarancji, to płyty nie można zamówić, ale istnieje możliwość wysłania laptopa na serwis na płatne wgranie systemu.

Można wykonać instalację z pożyczonej płytki z Vistą,podaje się klucz z naklejki,stery zassać z netu i powinno grać. :slight_smile:

O tyle lepsza sytuacja że nie trzeba czyścić sytemu z śmieci producenta.