HP-DV7T-2000 i windows 7 x32 a x64

Witam!

Kupiłem ostatnio na allegro używanego laptopa :

http://allegro.pl/hp-dv7-4-0ghz-4gb-500 … 35171.html

I zauważyłem problem że wykrywa 4gb ramu ale wykorzystuje tylko 3gb, doczytałem dalej że to przez system 32bitowy.

Powiem szczerze że nie mam pojęcia czym one się różnią 32 od 64 i czy wartę jest zachodu walka z przeinstalowaniem systemu a i czy klucz z pod laptopa będzie pasował również do wersji x64.

No i ostatnie pytanie, czy ten laptop był wart tych pieniędzy czy przepłaciłem :slight_smile: i jaka jest różnica w faktycznej konfiguracji laptopa od tej co napisane było na aukcji.

Pozdrawiam!

klucz nie będzie pasował do wersji x64

polecam zainstalować sunrise seven tam jest opcja do ramu w 32 bitowych systemach dzięki temu można mieć nawet 128 gb ramu

ps.

to 4ghz to ściema

a mi to się wydaje dziwne że nie dostałeś płytki windows 7 64 bitowy

Dodane 21.05.2011 (So) 22:12

różnica między 32 bity a 64 bity to Windows 32 bit wykrywa tylko 3 gb ramu a Windows 64 bity to wykrywa powyżej 3 gb ramu

Powiem tak szukałem czegoś z ekranem od 17 cali ( obróbka zdjęć ) i na allegro to był jedyny z legalnym systemem, nową bateria i taką konfiguracją. Jeżeli macie możliwość to podajcie mi jakiegoś w podobnej cenie bo mogę go do 14 dni zwrócić i kupić coś lepszego. A co do płytki (windows 7 x64) to dostałem tak jak się dowiedziałem telefonicznie tylko naklejkę która przeszła z powodzeniem legalność systetru (myślałem że nie będzie problemu z kluczem do x64 ). I została karta graficzna bo co do procka to podaliście mi odpowiedź ale 1700mb ??? i directx 11 ? Bo to może być dla mnie podstawą do zwrotu i kupna z waszą pomocą czegoś lepszego

Ps. nie patrzyłem na wygląd tylko mniej więcej na parametry i na ekran, prawdopodobnie bardziej zawierzyłem sprzedawcy bo na dokładnych parametrach po prostu się nie znam/

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

a na jakim programie robisz obróbkę grafiki??

Pracuję na photoshopie cs5, wcześniej męczyłem się na asusie eeepc tylko że podpiętym po monitor zewnętrzny. Teraz to nie porównanie z jaką prędkością ten działa.

Aukcja to jedna wielka kolorowanka. Ja bym go nie brał do gier (“Demon gier” to zwykłe naciąganie) bo grafika ma szyne 64, do tego rozdzielczość 1400, a na co ci pamięć 1,7 jak wcześniej wspomniane + do tego pamięci ddr3, albo i 2 (są różne edycje) tą grafikę tak hamują, że odpada na samym starcie. Na 17 1600 to minimum. Potem proc to co kolega wyżej powiedział. SS nie z lapa tylko z neta. ddr2 to przeżytek. Co ci z 4giga jak system 32bit (chodź w przypadku gier jak kolega wcześniej powiedział, a starsze tytuły z 64mogą mieć problemy). Kolorowanie wifi >> masakra. Po co gość to oznacza jak to jest teraz i w telefonach …

Twoja kasa rób co chcesz, ale ja bym tego lapa nie wziął za nic. (może dlatego, że ja preferuje gry). Za samo zdanie o procu bym tego lapa oddał. Naciągacz newbie ;]

Witam!

Dzięki za odpowiedź. Powiem szczerze że nie używam do grania bo mam od tego konsolkę ale szukałem czegoś innego w nawet w podobnych parametrach ale nie nic ciekawego nie znalazłem, i ta opcja wydała mi się najciekawsza. Dajcie jakieś porównanie do innego modelu w tej cenie do 1350zł z wysyłką.

Pozdrawiam!