HP DV9000 (dv9925nr) problem ze startem - sterowniki bios-u

Witam,

mam starego laptopa HP Pavilion DV9000 (dv9925nr) jako zapasowego kompa (kiedyś go zalałem wodą oddałem do serwisu i działa na kablu bez baterii…).

Komp w większości stał bo jest jako zapasowy i dość się grzał, ale drugi komp się popsuł i ten przyszedł znów w łaskę…

ostatnio zepsuło się gniazdo sieciowe, więc zakupiłem na allegro drugie (przyszło z innym napięciem - na oryginalnym było napisane 45W a na nowym 65W - zadzwoniłem do sprzedawcy - twierdził, iż gniazda są zamienne).

Komp chodził parę dni, ale wariował dźwięk - raz się odpalał z dźwiękiem a raz bez (ta przypadłość towarzyszyła od momentu przypadkowego gaszenia - jak wspominałem gniazdo było zepsute), a więc postanowiłem zainstalować system na nowo i… podczas rebootu nagle pojawił się czarny ekran i komp stał…

sprawdziłem w biosie wszystko ok ale robię test Dysku - pokazywało że brak dysku… przełożyłem dysk w 2gi slot ale okazało się, iż z niego hp się nie bootuje…

wyczytałem iż może to być problem z BIOSem, ale nie mogłem znaleźć nazwy płyty do BIOS-u a jak znalazłem sterowniki pod ten model okazywało się ŻE SĄ POD TO PROGRAMY ZE STEROWNIKAMI POD WINDOWS… co mnie nie ratuje bo nie chce się odpalić system…

 

CZY MA KTOŚ STEROWNIKI LUB POTRAFI ZNALEŹĆ SAME STEROWNIKI DO LAPTOPA DV9925NR?

chciałbym je zaimplementować przez USB (choć słyszałem, że są kłopoty z BIOSem Phoenix na USB, ale ponoć czasem się udaje)…

 

próbowałem robić przywracanie BIOSu kombinacją klawiszy ale komp pikał w inny sposób niż na filmikach/poradnikach (sygnał długi i dwa krótkie) i nic się nie działo…

 

nie mam floppa pod USB… jest jakiś ratunek?

 

ps.: płyta to Motherboard Name Hewlett-Packard HP Pavilion dv9700 Notebook PC 

 

z góry dzięki.

Tu masz Biosy http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/previousVersions?softwareitem=ob-69499-1&lc=en&dlc=en&cc=us&product=3740568&os=2093&lang=en

 

A tutaj jak zrobić http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/326954-case-you-kill-your-phoenix-bios-bios-recovery-methods.html

Dzięki za linki już to kiedyś znalazłem Ale nie bardzo kumalem o co chodzi ze zmianą nazwy pliku bo to plik .exe …

Niemniej jednak probowalem tej metody i z plików MiniDos program hpkowski nie chciał zrobić bootowalnego pendrivea bo pendrivey (wszystkie jakie miałem) miały jedynie opcje formatu FAT32 a FAT był niedostępny.

Udało mi się zrobić bootwalny pendrive z plikami bootme znalezionymi na innym forum i wrzuciłem resztę wg instrukcji jednak nic się nie dzieje.

Czy to oznacza że muszę kupić floppy USB?

Z tym uruchamianiem usb to jest loteria. Aby sformatować na FAT (FAT16) musisz mieć partycję lub pendrive mniejszy niż 4GB.

Więc nie doradzę czy kupić fllopy USB bo nie ma żadnej pewności ,że zadziała.

Poszukaj jeszcze w necie wątków na ten temat.

Może szybciej byłoby przeprogramować Bios z innej kości albo przełożyć nową.