HP Elitebook 840 g2 problem z tochpadem

witam, przy użyciu prawego przycisku tochpadu (który nie reaguje) kursor zacina się (czasem od razu, czasem za 20 razem) i przytrzymuje zaznaczony plik. po odkliknięciu lewy przycisk działa jak prawy, tak samo, same dotknięcie tochpada a prawy nie działa wcale. Całą sytuację ratuje częściowo przyciśnięcie crtl alt del i wyjście z tego menu lub kliknięcie prawego przycisku w zewnętrznej myszce, niestety prawy guzik tochpadu przestaje działać jakkolwiek. Zmiana sterowników do tochpada, chipsetu i usb nie przynosi zmian. mysz nie wywoływane problemu z tachpadem, działa ona poprawnie lecz w chwili gdy występuje problem z tachpadem mysz dzała analogicznie (lewy działa jak prawy a kliknięcie prawego odcina proces) . Przy odpaleniu strelca problem wygląda analogicznie za to w przypadku linuxa live wszystko jest ok, no może trochę się przycina.

Jeżeli problem występuje zarówno na produkcyjnym systemie Windows, w systemie WinPE oraz podczas korzystania z Linuxa to wygląda to na problem sprzętowy. Może switch pod przyciskiem już dogorywa, a może układ scalony w płytce touchpada świruje. Najlepiej byłoby komputer rozłożyć i sprawdzić jak to wygląda w środku, czy nie był np. zalany, wyczyścić wszystko za pomocą izopropanolu (wliczając taśmę flex), zresetował ustawienia BIOS/UEFI i wtedy sprawdził raz jeszcze.

@Narv problem w tym, że problem nie wygląda na sprzętowy ponieważ w UEFI dzaiała normalnie, na lunuxie działa zupełnie inaczej niż na windowsie. bios był aktualizowany oraz resetowany, nic to nie pomogło. laptop rzekomo był zalany aczkolwiek płyta jak i sam tachpad nie miał jakichkolwiek znaków zalania. tachpad też chciałem rozłożyć na części pierwsze aczkolwiek w tym modelu nie było to możliwe ze względu na konstrukcje.

Wejdź w program narzędziowy od tego tałatajstwa i wyłącz wszystkie dodatki, gesty, przewijania itp.
Pewnie instaluje się z automatu i jest dostępny w opcjach touchpada. Czasami trzeba na siłę wgrać stary sterownik, od producenta i zablokować aktualizację.