HP F2180 problem z połączeniem do Windows /rozwiązany

Posiadam wyżej wymienioną drukarkę od 5 miesięcy. Po kupnie nowego komputera i zainstalowaniu na nim sterowników, dalej działała wspaniale. Pewnego dnia skończył się czarny tusz więc naładowałem kartridż. Po włączeniu drukarki system operacyjny Windows XP nie mógł jej wykryc’ więc zainstalowałem od nowa sterowniki, ale bez skutku. Potem formatowałem dysk i załadowałem nowy windows xp z sp3, a wraz z nim sterowniki i również bez skutku, tylko że teraz windows pokazuje, że jest podłączone nieznane użądzenie (wcześniej wykrywał PnP). Drukarka działa tylko jako kopiarka (po włożeniu kartki z tekstem do skanera i kliknięcu “stwórz czarno-białą kopie” pięknie wykonuje zadanie), a strona wyrównająca (testowa) nie chce się drukowac’. Porty USB działają, bo mam na nich mysz i klawiature. W czasie ładowania sterowników proszony jestem o podłączenie i włączenie drukarki, a kiedy to wykonam, nic się nie dzieje, a windows piszczy, że mam podłączone nieznane użądzenie. Próbowałem załadowac’ sterowniki, a dopiero potem podłączyc’ drukarkę, ale nadal połączenie między drukarką a komputerm “śpi”. Ktoś wie, gdzie tkwi u mnie problem?

Spróbuj z tymi sterownikami:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 62〈=en

chyba działa zabezpieczenie firmy HP przed nie autoryzowanymi tuszami, zamiennikami, musisz chyba skasować ustawienia chipa zbiornika z tuszem

To są sterowniki? Pobrałem i odpaliłem. Pojawił się instalator HP, po czym się wyłączył… i nic. Nie ma najmniejszych zmian w systemie ani żadnych nowych plików.

Muszę poszukac’ po znajomych kogoś, kto ma jeszcze oryginalny tusz. A może wiesz jak skasowac’ ustawienia chipa?

NMRK ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

aby skasować ustawienia chipa musisz kupić specjalne urządzenie do kasowania tych ustawień powinno na allegro kosztować ok 10 zł zobacz jeszcze czy system wykrywa drukarkę bez czarnego tuszu tylko z kolorem

jakoś nic nie znalazłem takiego na allegro, a bez czarnego tuszu żadnych zmian

Edit - okazało się, że kabel USB nie łączył … ale wymiana kartridżu była wymagana