HP F735 i dziwne zachowanie Windows 10

Cześć. mam dziwny problem z drukarką, a właściwie obstawiam, ze z jej sterownikiem. Mam leciwą już F735, która działa i na potrzeby domowe jest ok. pozostaje tylko problem z drukowaniem, a bardziej uciążliwość.
Znalazłem po krótce niby rozwiązanie tego na dwie kwestie. Chodzi o zaznaczenie lub odznaczenie opcji we właściwościach drukarki na zakładce Zaawansowane “Włącz zaawansowane funkcje drukowania”.

Mianowicie są dwie możliwości:

  1. Drukarka drukuje tylko jedną stronę wielostronnicowych dokumentów (lub jedną kopię jendostronnicowego w przypadku, kiedy zaznaczymy wiele kopii) - przy zaznaczonej opcji zaawansowanych funkcji.
  2. Drukarka nie “umie” wydrukować nic z Worda - tj. drukuje czysta białą kartkę i nic więcej. - przy odznaczonej opcji. Wtedy też nie działa drukowanie “wielu kopii” w przypadku dokumentu jednostronnicowego, ale wydrukuje za to w DF dokument wielostrnnicowy.

I tak sobie się bawię “przestawiając” tę opcję i w sumie nie wiem co mogło się napsuc - podejrzewam aktualizację Windowsa, bo działało to od X czasu bardzo dobrze, a od jakiegoś już nie - rzakdo drukuje, więc ciężko wyłapać moment, ale drukarka jest zainstalowana od lat na tym samym PC i nic się w tej kwestii oprócz updatów systemu nie zmieniło. Jakiś uniwersalny sterownik, coś?

To dość wiekowa drukarka. Ostatnie sterowniki do niej są z 2014 roku a więc producent jej już nie wspiera. Jeżeli używasz najnowszej wersji W10 (2004) obawiam się, że na tym systemie nie będzie działać ona już prawidłowo ponieważ brak odpowiednich sterowników dla tej wersji W10.

Może spróbuj obejść problem “drukując” do PDF - będzie można obejrzeć przed właściwym wydrukiem. Nie trzeba do tego wielkiej kobyły Adobe - ja używam leciutki programik SumatraPDF.