HP G6000 - Laptop nie wykrywa napędu

(Tensor125) #1

Witam. Mam taki problem. Laptop nie chce mi wykryć sprawnego napędu. Stary napęd chodzil, czytal płyty, nagrywal, ale po jakimś czasie czytał tylko CD i szufladka nie chciala się wysunąc. Musiałem uzywać opcji "wysuń" w windowsie. Pewnego razu jużw ogole nei chcial czytac płyt, to w menadżerze urządzeń wyłączyłem ten napęd i on zniknął. Kupiłem nowy napęd (z 2002 roku) i windows go wykryl, ale nie mógl zainstalować sterownikow. Pomyślałem sobie, że być może za stary napęd dla tego laptopa. Kupiłem napęd z tego samego laptopa. I laptop nie chce go wykryć. Gdy wejdę do biosu to napęd wysywa szufladkę, świeci się diodka, Ale jak wlączy się windows to napęd w ogóle nie reaguje. Jakby nie otrzymywal zasilania. W windowsie również go nie ma. Próbowalem uruchomić linuxa z płyty, ale uruchamia się system windows zamiast czytać płytę tak jakby bios też napędu nie wykrywał. Czy to wina systemu czy cos na plycie głownej się uskzodziło? 

(JNJN) #2

Czyli, wygląda, że ostatni napęd niesprawny?

Napęd zawsze sprawdzasz poza system płytą bootowalną CD/DVD - jak bootuje, to powinien być OK.