HP L1706 - monitor . To już chyba koniec

Witam, (nie wiem czy dobry dział ale idę dalej :slight_smile: ).

 

Mam chyba problem z monitorem  HP L1706  od 22.06.2016  (mam go od nowości )  co jakiś czas pojawia się (zdjęcie ) niebieski ekran   ,

Wiem że karta graficzna działa bo podłączyłem drugi monitor na którym było ok (nawet dokończyłem misje w Saints Row ) .

 

Więc w skrócie :

Dziś dwa razy był czarny ekran i około 7-8 razy to co na zdjęciu (pomaga wyłączenie i włączenie monitora ).

 

Jeszcze jedno jeśli karta graficzna  działa bez problemu na innym monitorze to jest w porządku hmm “to” monitor do wymiany ? 

 

Specyfikacja :

GPU : Nvidia Gf GT 430 1gb DDRIII  

CPU : Intel Core 2 Duo E6400 2x2.13Ghz 

Dysk : WD 500Gb

Zasilacz :  SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W (nowy )

Pamięć ram : 3 Gb DDR2

 

DSC_0152.jpg

Tak - monitor do wymiany.

Ok tzn karta graficzna  w porządku .

 

Hmm nie mam za bardzo dużego wyboru   jaki używany monitor wybrać .

 

Więc znalazłem taki ASUS VW191S używany cena 70 zł (mam 70 zł do wydania )

 

Czy w/w karta graficzna (gf gt 430 1 gb  od gigabyte )  będzie można grać   w gry na mieszanych ustawieniach (średnio/wysokie ).

 

Obecnie gry jakie gram na tym dość starym sprzęcie :

rozdzielczość 1280-1024 

  • Hitman rozgrzeszenie Średnie/wysokie

  • Dead island i dead island  riptide Wysokie

  • Tomb Raider 2013 Normal (tak piszę )

  • Sniper Elite III: Afrika Średnio /wysokie 

-Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist Wysokie (w górnym lewym roku pokazuje cyferki 43-57 czy to FPS ? czy jakoś tak )

  • Saints Row The Third Wysokie/Średnie

  • Shadows warrior 2013 Wysokie 

 

Nie będę pisał jakie jeszcze grałem bo jest tego dużo więcej niż to co napisałem .

 

 

Ja bym nie dał rady, w dynamicznych grach muszę mieć przynajmniej 50FPS

 

Jeżeli obecnie dałeś rady to 5 FPS mniej pewnie nie sprawi ci wielkiej różnicy, zawsze możesz też zjechać z detalami.

Nie stać mnie na lepszy sprzęt  :(  ale i na tym mogę grać ale nie najnowsze tytuły :slight_smile: prędzej komputer się spali niż uruchomię DL :slight_smile: ,

 

Mi do szczęścia dużo nie brakuje  wystarczy 35 - 40 FPS ale jedno mnie zastanawia  w Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist  jak pisałem mam w lewym górnym rogu cyferki 43-57 jak obracam kamerą góra, dół, lewo, prawo itd cyferki  się zmieniają ale nie z chodzi poniżej 42 tzn że co “FPS” jest ? ’

 

 

Kupiłem monitor Asusa VW191s  zobaczę czy będzie   klops (zdjęcie pierwszy post ) :)