HP LaserJet 1020 czarny pas w PDF

Szukam rozwiązania problemu jaki pojawia się przy wydruku dokumentów z pliku PDF. Otóż po prawej stronie dokumentu drukarka drukuje czarny pionowy pasek. Posiadam prawidłowe sterowniki do Visty 64bit i taki system w komputerze. Z góry dziękuję za poradę.

Hej,

Z jakiego oprogramowania do odczytu i wydruku plików pdf korzystasz?? Jeśli z Adobe Reader’a to z jakiej jego wersji??

Pozdrawiam,

Dimatheus

jest to Adobe Reader 9.3.2.163

Hej,

Czyli na dobrą sprawę wersja najaktualniejsza.

:arrow: Rozumiem, że z innymi dokumentami nie ma problemu - tylko z formatem PDF??

:arrow: W ustawieniach drukowania w Adobe Reader’ze ustaw Skalowanie strony: Dopasuj do obszaru zadruku oraz zaznacz Auto-obrót i wyśrodkowanie strony. Jakaś poprawa?? A jak drukuje się bez tych opcji??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki bardzo - nie pomogło. Oczywiście z innymi wydrukami nie ma żadnego problemu.

Pozdrawiam, Jarek

Hej,

Czyli raczej ewidentna wina programu.

:arrow: Jak łączysz się z drukarką - poprzez port USB, sieciowo czy jeszcze jakoś inaczej??

:arrow: Próbowałeś dokonywać wydruków programami w starszej wersji Adobe Reader 6.02 lub programami alternatywnymi - Foxit Reader 3.3.1.0518.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To nie ma najmniejszego znaczenia. Skoro wszystkie inne wydruki są prawidłowe to nie wydaję się aby to był problem z połączeniem (USB). Problem pojawił się gdy z “plujki” przeszedłem na laser. Po zmianie drukarki miałem Adobe 6xx i też był czarny pas. Spróbuję z Foxit, może faktycznie pomoże.

Pozdrawiam.

Hej,

Oj, nie bez powodu o to zapytałem. Spotkałem się bowiem z przypadkiem, że wydruki dokumentów w pewnym formacie - nie pamiętam już jakim - były nieprawidłowe. Okazało się, że problem powodował print serwer, do którego podłączona była drukarka - pomogła aktualizacja oprogramowania print serwera.

Rozumiem, że sterowniki do tej plujki odinstalowałeś, a dopiero po tym instalowałeś te do nowej. A próbowałeś instalować najnowsze ze sterowników to tej drukarki?? Czy może te zainstalowane są najbardziej aktualne??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po wymianie drukarki zainstalowałem od nowa cały system. Sterowniki na pewno nie są najnowsze ale w innych sytuacjach, jak już pisałem, nie sprawiają problemów. Wczoraj zainstalowałem natomiast “Foxita” i… czarny pasek nie znika. Czy aby HP laserJet 1020 toleruje PDF-y???

Pozdrawiam.

Hej,

To nie do końca tak - skoro programy do obsługi plików pdf - nowsze i starsze, a także z zupełnie innej stajni - powodują błędny wydruk, to nie one są winne. Być może wspomniane zachowanie jest spowodowane jakimś błędem w sterownikach, który po wykryciu spowodował konieczność wydania aktualizacji. Najlepiej więc, przed przystąpieniem do jakiś drastyczniejszych metod naprawy błędu, warto je zaktualizować. Oczywiście bez jakiś większych zabaw w stylu instalacji na nowo systemu - po prostu odinstalowujesz je, restartujesz komputer i instalujesz kolejne. Znajdziesz je tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jednak, pomogło :slight_smile: Faktycznie, nowe sterowniki rozwiązały problem. Drukuje wreszcie bez czarnego paska a wydruki z innych plików też są bez zarzutu.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam, Jarek.

Hej,

Niezmiernie się zatem cieszę. :slight_smile:

Nie ma sprawy. W końcu od czego mamy forum. :slight_smile:

Pozdrawiam równie serdecznie,

Dimatheus