HP LaserJet MFP M140W Windows 7

Witam. Zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet MFP M140W oraz mam zainstalowany windows 7. Niestety, po wejścu na stronę123.hp.com i próbie konfiguracji urzązenia wyskakuje komunikat że HP nie wspiera już windows 7. W związku z tym czy jest jakaś szansa na konfigurację tej drukarki na systemie windows 7? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Spróbuj ściągnąć sterowniki z tej strony:

Polskie strony wsparcia technicznego zagranicznego sprzętu to popłuczyny - zawsze należy iść do źródła.

Dzięki za pomoc ale zaktualizowałem wina do 10 :). Jednak pojawił się inny o wiele dziwniejszy problem: Chodzi o połączenie tego urządzenia przez Direct w-fi. Już chyba próbowałem dosłownie wszystkiego…Próbuję połączyć się przez wi-fi direct zgodnie z instrukcją producenta czyli: tak jak tutaj Drukowanie z systemów Windows 10 i 11 za pomocą Wi-Fi Direct | Drukarki HP | @HPSupport - YouTube i niestety, doda drukarkę ale komunikat „sterownik niedostępny”. Nie mam pojęcia dlaczego. mam najnowsze sterowniki w laptopie program HP smart również był polecany do instalacji tego urządzenia ponieważ posiada WSZYSTKO aby urządzenie działało, włącznie ze sterownikami…A więc w czym jest problem że sterowniki niedostępne? instalowałem nawet wszystkie pokolei sterowniki z tej strony HP LaserJet MFP M140w Printer Pobieranie oprogramowania i sterowników | Pomoc techniczna HP® dla klientów i dalej to samo. Bardzo proszę o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego pojawia się ten komunikat o sterowniku. Pozdrawiam

Może sprawdź najpierw czy drukarka drukuje po kablu USB.

Ale to nie jest wina kabla, bo lapek powinien przez wi-fi się połączyć z drukarką tzn. Łączę się z SAMĄ drukarką przez wifi (DIRECT-HP LASERJET…) ale gdy chcę ją dodać w panelu „faksy i drukarki”) to po wpisaniu kodu pin wyskakuje „niepowodzenie”…Dlaczego?

Robię dokładnie tak jak na tym filmiku

Oto co dokładnie robię:

  1. włączam drukarkę
  2. łączę się przez normalną sieć wifi
  3. wchodzę w ustawienia na stronie drukarki
  4. włączam funkcję wifi direct i wybieram aby było hasło automatyczne czyli 12345678
  5. rozłączam wifi z którym wcześniej się łączyłem
  6. łączę się bezpośrednio z drukarką przez wifi direct (DIRECT LaserJet…) wpisuję hasło 12345678 no i jestem połączony bezpośrednio przez wifi direct z drukarką
  7. wchodzę w ustawienia laptopa
  8. „drukarki i skanery” następnie „dodaj drukarkę lub skaner” później „wyświetl drukarki wi-fi direct” i wybieram swoją DIRECT LaserJet… następnie klikam dodaj urządzenie
  9. po chwili drukarka drukuje KOD PIN
  10. wpisuję go aby dodać drukarkę
  11. Łączy ok 2 min i wyskakuje komunikat „to nie zadziałało. Spróbuj ponownie dodać urządzenie lub zapoznaj się z dodatkowymi instrukcjami producenta”

Nigdy nie widziałem żeby występował taki problem przy drukarkach

P.s dodam że po normalnym wifi oraz z telefonu normalnie drukuje, ale z WIFI DIRECT jest problem. Z czego to wynika?.. siedzę już kolejny dzień żeby rozwiązać ten problem i już chyba próbowałem wszystkiego.

Przy instalacji chyba masz wybór sterów po kablu i sterOw do wi-fi.

No właśnie nie mam bo ta drukarka nawet w zestawie nie miała kabla usb. Tzn. Miałem kabel usb w domu to podpiąłem go i rzeczywiście, przewodowo drukować się da. Ale mi chodzi o to dlaczego bezprzewodowo przez wifi direct nie można dodać tej drukarki skoro lapek się z nią łączy bezpośrednio omijając router?

Ps. A ten dedykowany program HP SMART ma tylko możliwość konfiguracji po wifi routera, a nie wifi direct oraz kablem.

Wifi Direct musi też sieciówka wspierać, a nie tylko oprogramowanie.

Otwórz jako admin cmd.exe i wpisz ipconfig /all na liście powinien być widoczny Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter. Jeżeli nie ma to trzeba użyć adaptera WiFi na USB wspierającego WiFi Direct.

W kwestii sterowników to użyj Snappy Driver.
https://sdi-tool.org dopasuje najlepsze stery do posiadanego hardware.

Może pomoże https://www.neonet.pl/blog/jak-polaczyc-drukarke-z-wifi.html

@Spider103 Nie kombinuj z WI-FI Direct. Podłącz tą drukarkę do sieci WI-FI. Wtedy i z lapka i z komputera no i nawet ze smartfona wydrukujesz bez odpowiedniego adaptera czy karty sieciowej wspierającej WI-FI Direct.

@Domker zrobiłem jak mówiłeś i w ipconfig/all jest widoczny "Microsoft W-Fi Direct Virtual Adapter, sterowniki też są aktualne