HP LaserJet P1005 nie drukuje (sterowniki zainstalowane)

Witam mam problem z drukarka HP LaserJet P1005 zainstalowałem Jolicloud Printing Add-on drukarkę dodałem do domyślnych jakiś sterownik czy tam wtyczkę pobrało ale nie chce drukować. System mam już skonfigurowany i zainstalowany na PC na którym miał się znajdować na chwile obecna mam problem właśnie z drukarką.

Poszukaj sobie pakietu hplip hplip-aio i hplip-gui, jak już znajdziesz to wiesz co z tym zrobić :slight_smile:

Właśnie nie wiem co z tym zrobić jak już pisałem jestem nowy i w jedna noc nic się nie zmieniło

NO jak to, zainstaluj sobie :slight_smile: hplip to zbiór sterowników dla drukarek hp (swoją drogą hp ma chyba najlepsze wsparcie swoich drukarek/urządzeń wielofunkcyjnych na linuxie).

Jeśli masz w tym Jolicloud jakiegoś menadżera oprogramowania to poszukaj hplip i zainstaluj

Jeśli nie masz to poszukaj (to akurat z pamięci bo z apt nie korzystam):

sudo apt-search hplip

I zainstaluj poniższą komendą to co znajdzie i co ma w nazwie hplip :slight_smile:

sudo apt-get install hplip hplip-***

Ale akurat ja z Apta korzystam, więc poprawię kolegę i napiszę, że szukasz programów wpisując w terminalu/konsoli takie polecenie:

apt-cache search nazwa_programu

w tym wypadku

apt-cache search hplip

W przypadku apt-cache search, sudo jest zbędne ponieważ tylko szukasz paczki a nie ją instalujesz :slight_smile:

Co do samego problemu to @Bender już zaproponował co powinieneś zrobić. Ogółem drukarka powinna działać zaraz po podłączeniu bez instalacji jakichkolwiek sterowników, przynajmniej tak jest u mnie :slight_smile:

Pozdrawiam!

niestety nie drukuje kiedy użyłem komendy tylko wyświetliło jakieś napisy

Jakie napisy?

Dużo to nie mówi.

Masz może zainstalowaną tą drukarkę? Próbowałaś innych sterowników? Ostatnio u Siebie w fedorze spotkałem się z osobnymi sterownikami dla serii M1005 (może Twoja drukarka pod to wchodzi, foomatic coś tam). Dodatkowo uruchomiłbym zarządzanie drukarkami przez interfejs www w cups i dodatkowo zainstalowałbym hplip-gui gdzie możesz sobie graficznie wszystko wyklikać. Dodatkowo jeśli chcesz żeby coś działało zachęcam do zaglądania do otwartego przez siebie wątku.

Pisałem już ze jestem początkujący w linuxach i kiedy piszesz mi bym sprawdził inne sterowniki to ja odpowiadam JAK to tak jak ja bym zadał tobie pytanie z fizyki kwantowej

Po prostu wchodząc do programu do zarządzania oprogramowanie. Nie mówię Ci abyś grzebał w konsoli czy coś. Poszukaj w menadżerze oprogramowania pakietów wpisz hp żeby znalazło Ci wszystko o nazwie hp (podejrzewam że brakuje Ci pakietu hplip-hpaio czy coś takiego. Najlepiej by było jakbyś sobie zainstalował hplip-gui (powinieneś mieć taki pakiet u Siebie i z pomocą tego programu powinieneś instalować drukarkę.