HP MicroServer N54L - Rozbudowa

Witam,

 

wczoraj zakupiłem w dobrej cenie mały serwer HP ProLiant N54L Microserver. Obecnie posiadam 4 dyski 2TB z moimi danymi, ale chcę dołożyć jeszcze jeden lub dwa na system.

 

Zauważyłem, że na płycie mam złącze SATA [czarne] i jedno na tylnym panelu eSATA. Czy wystarczy, że podłącze jeden pod złączę SATA i będzie działał z normalną prędkością transferu? Czy może potrzeba jeszcze jakiś zabiegów w biosie?

 

Może są tutaj użytkownicy HP N54L?

 

Chcę z niego zrobić domowy serwer NAS + ssh [ekg/irssi], apache2 - ownCloud + Moje 2 stronki.

 

____________________

EDIT:

____________________

 

Dobra ogarnąłem. 

 

Wykonałem aktualizacje BIOSu i uzyskałem dostęp do kilka ciekawych opcji np. włączenie HOT SWAP dla HDD, uruchomienie złącza SATA na płycie głównej w pełnej prędkości [na pewno SATA-2] oraz coś dodatkowego dla eSATA, ale to muszę później sprawdzić.

 

Następnie w kolejce jest wymiana RAMu, obsługuje 16GB ECC DDR3 i dołożenie karty sieciowej z dwoma portami INTELa.

Na koniec będą dyski. 128GB SSD na system [podpięty w płytę główną] i 5 dysków po 3TB w RAID5 lub 6 [4 dyski w kieszeniach i 5 podłączony przez eSATA].

 

Polecam ten serwerek na takie domowe rozwiązania :slight_smile: