HP Mini 200-4200 - nie działa funkcja LMB touchpada

Witajcie!

Mam problem z netbookiem żony - w dniu dzisiejszym, “od samości” przestała działać funkcja LMB / lewego przycisku myszy na touchpadzie, to znaczy:

-nie działa kliknięcie na powierzchni touchpada

-nie działa fizyczny przycisk pod touchpadem

Prawy przycisk pod touchpadem działa normalnie.

Poruszanie kursorem po ekranie poprzez przesuwanie palcem po touchpadzie działa.

Nie działają fukncje dodatkowe (m.in. przewijanie, powiększanie, pomniejszanie).

Ufamy żonie w to co mówi xD tzn.:

-niczym go nie zalała,

-nie spadł,

-nic nowego nie instalowała.

Ofc próbowałem sprawdziłem, czy nie wyłączyła touchpada na skrócie klawiaturowym / w rogu touchpada - włączony.

W Menadżerze urządzeń - włączony

W menadżerze urządzeń - mam najbartdziej aktualne sterowniki.

Komputer zrestartowałem - nie działa.

Odinstalowałem urządzenie, windows zaoinstalował je samodzielnie - nie działa.

Zainstalowałem z dysku C i folderu systemowego producenta dodatkowe oprogramowanie - nie działa.

Wewnątrz tego programowania sprawdzem wszystkie funkcje - wszystko powinno działać. Próbowałem coś po zmieniać - nic się nie zmienia. Przywracam spowrotem domyślne - nic to też nie daje.

Zmieniam ustawienia myszy z praworęcznych na leworęcznych - działa dalej tylko przycisk po prawej dolnej stronie touchpada (dzięki m.dudzinski)*

Jak podpinam normalnie zwykłą myszke - działa.

Ofc gadałem z Wujkiem Google - on też nie był mi w stanie pomóc - I TO MNIE MARTWI!

*Trochę mnie dziwi, bo jeśli byłby uszkodzony fizycznie przycisk po lewej stronie, to przynajmniej na kliknięcia na touchpadzie powinny być prawidłowo interpretowane ?

Dlatego moja ostatnia nadzieja w Was!

Czy macie pomysły jak to jeszcze mogę sprawdzić?

Nie jestem elektronikiem ani pro hardware’owcem, ale noobkiem też nie jestem. Jak trzeba coś rozkręcić, sprawdzić, jakieś logi z systemu albo coś - piszcie co trzeba to podeślę tutaj.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pzdr,

thadeus

Czyli, prawdopodobnie uszkodzenie mikrowyłącznika na płycie LPM (zależy od konstrukcji)?

 Witaj JNJN,

 

Jak mogę to najprościej sprawdzić ? 

Z drugiej strony, dalej sie ze sobą kłócę nad takim problemem, bo nawet jeśli mikrowyłącznik pod LMB by “wysiadł” to powinno przecież działać kliknięcie jednym palcem na touchpadzie, a nie działa :/// 

Trzeba sprawdzić, czy przyciski i płytka, to jedno - jeśli jedno, prawdopodobnie do wymiany cały touchpad, jak do LPM i PPM są mikrostyki, możliwe,że coś z nim?

 

Czyli, trzeba rozebrać lapa - prponuję serwis.

Co ciekawe, dzis znow przez klika godzin dzialal, po czym znowu przestal… moze jakas luzna tasma sie wysunela?

Możliwe,że to tylko brak styku? trzeba rozebrać i zobaczyć.