Hp mini 210 - 4000

Cześć , mam netbooka HP MINI 210-4000 z systemem Windows 7 Starter Pack.

INTEL® ATOM™ CPU N2800 2X 1,86 GHz

Pamięć RAM 1 GB bodajże DDR3

Więcej chyba nie muszę mowić , to nie jakaś maszyna do grania

Ogólnie chodzi o to , że strasznie muli. Nigdy wcześniej nie obchodziłem się z netbookiem i ledwo co o nich wiem. Co mogę zrobić w celu zwiekszenia jego wydajnosci ? Można wymieniać spokojnie ram np z 1gb na 2/4gb ? Czy chipset zbytnio sb z tym nie poradzi ? Wiem , że  słaby , ale dostałem go za darmo i chciałbym może trochę zmodernizować by działał szybciej. (ogólnie ma służyć do fb , oglądania czegoś na yt i przeglądania neta)

Po zmianie na te 2gb ramu , mógłbym pokombinować z próbą instalacji Mac Os X snow leopard ? Bo nie zamierzam póki co korzystać z macbooka przez środki finansowe.

Maksymalna pamięć obsługiwana - to 2 GB dla płyty głównej N2600. Jeśli masz tam płytę główną N2800 - to max. będzie 4 GB. (w obu przypadkach - chodzi o pojedynczy moduł)

Problem w tym, że więcej pamięci nie spowoduje przyśpieszenia. Lepiej byłoby zainwestować w dysk SSD, ale w ten sposób obawiam się że podwoisz wartość całego netbooka…

Co zaś się tyczy OSX, to ja się wypowiadać nie będę, bo po pierwsze - to niezgodne z regulaminem forum, a po drugie, wiem że sama instalacja to pikuś, schody zaczynają się później…