Hp mini 2140 zmiana systemu na windows 7

witam mam notebook hp mini 2140 parametry jego to 1 gb ddr2 procek 1,6Ghz jednordzen dysk 160Gb chcialbym w nim zainstalowac windows 7 pro x32 pytam czy warto i czy bedzie to w miare dzialalo chodzi mi o przegladanie neta aplikacji biurowych mam w nim windowsa xp i chcialbym zmienic na 7 prosze o odpowiedz

Jak byś dorzucił jeszcze kostkę ramu to miało by to sens. Pewnie przy xp już się lekko dławi.

Glupoty gadasz Windows XP jak i każdy system dobrze zoptymalizowany działa jak rakieta do tego na 1GB windows 7 jak i 8 działa idealnie (Nawet i vista) wiadomo że nie ma się miliona aplikacji w tle właczonych ani na raz - po optymalizacji będzie działał system jeszcze lepiej . Polecam zainstalować 8 ponieważ jest szybszy od 7 zdecydowanie nawet na słabszym sprzęcie i bardziej przyszłościowy

Cześć,

myślę że lepiej zostać przy WinXP. Sam używałem na P4 2,8 i 1 GB RAMu zarówno WinXP jak i Win7. XPek szybciej chodzi, zdecydowanie. Kwestia braku drugiego rdzenia i HT.

Windows 8 może nie uruchomić się - nie wiem czy ten procesor ma NX bit.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

no to zescoe mi doradzili kwestia gustu jak to mowia troche boje sie 7 mki bo bedzie dlugo sie odpalal i aplikacje dlugo wlaczaly a windows 8 odpada testowalem na kompie i nie przypadl mi do gustu modern ui a co do ramu to obawiam sie ze pamiec jest wlutowana wiec pozamiatane

Wystarczy sobie pooglądać na youtube filmiki z netbookami o podobnych parametrach,a przekonasz się czy warto.

Butcher696 , Odpal 2 karty z flashem to zobaczymy jak szybko będzie działać z tym 1GB ramu.

Procek to intel atom |N270 1/60 Ghz x2 1Giga ramu

Procesor ten spełnia wymogi Windows 8, a na HP Mini 2140 Windows 8 działa bardzo dobrze. Zauważalnie lepiej niż działa niż z Windows 7 Home Premium jaki miałem wcześniej. Natomiast do uruchomienia aplikacji Metro musisz podłączyć zewnętrzny monitor, na ekranie netbooka nie pójdą bo ma za małą rozdzielczość. Poza tym wszystko chodzi bardzo dobrze i polecam migrację na 8.

Dodałbym tylko pamięci do 2 GB. Ja tak w moim 2140 mam. A jeśli chcesz jeszcze bardziej przyśpieszyć maszynę wymień dysk HDD na jakiś SSD (nie musi być szybki bo i tak SATA 1.0 go przytnie do 150 MB/sek) co też przełoży się na jeszcze dłuższą pracę na akumulatorze, nie wspominając o reakcji komputera i szybkości działania.

Ok mam w nim 8.1 problem w tym że procek na 90% i wyje wentylator i tak przez cały czas wiecie w czym tkwi problem? Pastą procek przesmarowałem i nic.

proste 90% masz obciążenia - nie z winy grzania sie itp to były by inne objawy . Normalnie P4 jest mocnym retro prockeim teraz ale Windows Defender ,windows update i windows search - obciąza w tle procka i dlatego wiecznei pracuje na 90% - wyłacz windows search bo to nie jest potrzebne ,windows update daj na reczne sprawdzanie a windows defendera zostaw tylko powinno ci spasc do max 10% użytkowania procka.

Ale zdecydowanie polecam Windows 10 jest przystosowany juz od razu do sprzetu ubogiego i dziala na nim dzis wszsystko znosnie