HP OMEN 15 czy Lenovo Legion Y520-15

Przy przedłużeniu umowy w Orange mam możliwość zakupu któregoś z wyżej wymienionych laptopów. Cena każdego z nich wychodzi 3480 zł (145 zł x 24 miesiące) i tak zbierałem się z zamiarem kupna laptopa oraz konsoli xbox one także zastanawiam się czy nie wybrać któregoś z laptopów z Orange. Co do konkretnych parametrów to znalazłem odpowiedniki w x-kom:



Choć na stronie Orange są trochę inne parametry ale to zapewne ich błąd (np inna szybkość dysku, inny rodzaj pamięci RAM). Laptop służyć mi będzie głównie do prac biurowych (przeglądarka internetowa), oglądania filmów oraz gier typu PRO EVOLUTION SOCCER, FIFA, pewnie ogram jeszcze GTA V czy Wiedźmina 3. Nie jestem jakimś zapalonym graczem, wystarczą mi średnie ustawienia. Do laptopa będę chciał podłączyć Pada od Xboxa one. Pytanie, którego laptopa bardziej opłaca się wziąć?

Jeżeli konfigurację Lenovo Legion Y520-15 i5-7300/8GB/1000/Win10 GTX1050 Ti dostaniesz za około 3500 zł to warto.

Na stronie orange jest informacja, że Pamięć RAM to 8 GB DDR3L, a nigdzie indziej nie znalazłem z taką pamięcią tylko wszędzie DDR4 czy to możliwe że to błąd orange?

Brałbym Legion Y520. Generalnie solidny, grafa dobra, chłodzenie daje radę. Trochę lepszy Legion Y720, ale to inna kasa.