Hp omen 15-dc1065nw

Witam otóż kupiłem ten laptop pod koniec grudnia i od tego czasu mam stałe 40 fps a odświeżanie 144Hz więc nie wiem jak to odblokować. Jak by co wyłączyłem oszczędzanie baterii w Nividi GeForce Expierience.

Ilość generowanych fpsów przez kartę graficzną nie zależy od tego jakie masz odświeżanie tylko od wydajności tejże karty i pozostałych elementów konfiguracji (procesora, pamięci RAM).

Dziwne ale to tylko dzisiejszy przypadek. Tomb Raider 2013 - ustawienia graficzne Ultra, full HD i tylko 24FPS ( w ustawieniach przestawiło się na 24Hz i przez to miałem tak mało fps ) a wiem że bez problemu jest 60FPS +.

Wracając do tematu. Zapodaj zdjęcia/zrzut ekranu ustawień graficznych gier jakie grasz. Możliwe/ prawdopodobnie jak w Tomb Raider 2013 może masz ustawione odświeżanie na np “24Hz” :thinking:

Intel core i5 - 9300h 4.1 GHZ Turbo
Nividia Geforce 1650 4 GB Vram
8 GB RAM DDR 4
1 TB HDD
256 GB SSD

Nie sądzę że to słabe podzespoły żeby mieć w każdej grze 40 FPS Max szczególnie że w gorszej konfiguracji miałem 90 FPS więc to nie wina podzespołów tylko czegoś innego.

Proszę nadal 30 FPS a jest 144 ustawione

O proszę, nadal “Ultra” ustawione, a cóż to za gra? Bo 1650 i FHD Ultra raczej na bank w granicach 30, nie 120 będą. Zjedź poziom niżej, a efekty świetlne, cienie etc nawet dwa, i koło 40 będzie.

World of tanks, przy takiej konfiguracji spokojnie 100FPS powinien mieć, na moim prehistorycznym lapku grałem na medium ustawieniach i 50-60FPS.
Odpal HWmonitor przed grą i zrób jego zrzut po 30 minutach. Fajnie jakbyś nagrał fragment gry z odpalonym msi afterburner żeby zobaczyć wykorzystanie podzespołów.

To nie tego wina miałem wota na takim konfigu :
Intel core i5- 7200 3.1 Hz Turbo
Nividia Geforce 940MX 2GB
6 GB DDR4
1 TB HDD
I na ultra miałem 70 FPS

A po zatym na najniższych mam 30 więc według mnie są one zablokowane w systemie.

OK, ale jak piszesz o grze, to podaj tytuł, bo moje ulubione chodzą na kalkulatorze i po screenach ciężko mi zgadywać o jakiej produkcji mowa.

zdjęcie jest z odpaloną grą
po ok 30 min grania

CS:GO. GTA V, PUBG, WOT, COD:WARZONE, czy nawet The Sims 4 więc no i to tylko takie tytuły bo w inne nie gram

A jak nachodzisz myszką na ss to nie widać gry? U mnie się wyświetla.

Jeszcze mam screena z Fortnite i z ilościami FPS, Fps są ustawione w Nividia Geforce Expierience (lewy górny róg https://cdn.discordapp.com/attachments/678276868566155264/693157156786012170/unknown.png

Trochę się ten laptop gotuje w środku, 86 stopni na grafice to sporo, ciekawe jak na procesorze. Nie mniej jednak pomyśl nad tym, żeby laptop od spodu gdzie wciąga powietrze miał albo wolną przestrzeń (gruba książka pod tylną krawędzią laptopa) albo podstawkę chłodzącą.

Laptop w ciągłym użytku, mam podkładke chłodzącą lecz jest juz za słaba więc planuje kupić z 5 wiatrakami od genesis a aktualnie 1. Ale to nie zmienia faktu że mam blokade na 40 fps

Procek ma 60 stopni

aktualnie karta po grze w fortnite na maksymalnych 40 stopni, grałem około 2h

Nie wiem, może to tylko takie wrażenie i efekt zdjęcia ale ja mam wrażenie, że ten laptop jest nieźle zasyfiony. Wyloty na powietrze na moje oko są pozatykane kurzem.

1 polubienie