Hp omen 17 ck0000 thermalpad

Jaki thermalpad trzeba do tego laptopa 0.5, 1, 1,5 mm bo zmieniam pastę na procesorze i grafice bo nie podobają mi się temperatury, to przy okazji zmienie termo. Ciężko go się otwiera. Ta pasta będzie dobra? starczy mi na procesor i na grafikę Thermal Grizzly Kryonaut 1g?

Termopad najczęściej 1mm. Kryonaut 1g starczy .

Dałem za tego laptopa 10 000zł, boje się go spalić, tam chyba nie ma pasy termo albo jest zaschnięta, w idle ma 40 stopni a jak włącze grę to chuczy jak diabeł i jest gorący jak diabeł 100 stopni a to nie jest jakaś wymagająca gra, jest stara

Pierw zobacz w jakim stanie są termopady, jeżeli są miękkie i lepkie to możesz je zostawić. Jeżeli będą porwane lub suche to wtedy na pewno kwalifikują się do wymiany. Grubość termopadów powinna być taka sama jak grubość tych oryginalnych. Inna sprawa to ich przewodność cieplna oraz miękkość, tu wszystko zależy od elementu na jakim się znajdują. Na elementach sekcji zasilania i kościach VRAM zamiast termopadów może znajdować się specjalny termożel/kit termiczny. Jeżeli jest lepki to bym go zostawił. Wymieniłbym na twoim miejscu koniecznie pastę na rdzeniu CPU i rdzeniu GPU oraz wykonał konserwację układu chłodzenia (czyszczenie elementów układu chłodzenia z kurzu: wentylatory, radiatory). Można też pokusić się o sprawdzenie ciepłowodów, jeżeli podgrzane z jednej strony będą nagrzewać się też z drugiej to można założyć, że działają prawidłowo.