HP Pavilion - 15-bc411nw

Dzień dobry, otóż zamówiłem sobie w EURO RTV AGD laptopa : https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-pavilion-15-bc411nw-15-6-intel-core-i5-8300h-16gb-ram-1tb-128gb-dysk-gtx1050-grafika-win10-.bhtml .Mam go do odbioru we wtorek. Cena w porownaniu z innymi marketowymi sprzetami z podobna specyfikacja jest na pierwszy rzut oka bardzo okazjonalna. Czy widzicie moze w specyfikacji tego sprzętu jakiś haczyk np. słaby ram, ssd albo ekran. Sam juz nie wiem czy dobrze zrobilem go zamawiając.

Powiedziałbym, że całkiem normalna cena, laptop też.

Haczyk jest jeden… CHŁODZENIE. Sprawdź jakie chłodzenie posiada ten model HP przed zakupem bo możesz się rozczarować za jakiś czas throttlingiem, a w najgorszym wypadku automatycznym wyłączaniem urządzenia przeciwko przegrzaniu podzespołów.

Po dziś dzień pakują Mocne Podzespoły do puszki z jednym montowaniem HEATPIPE oraz słabym wiatraczkiem. Specyfikacja jest Premium, pytanie, czy chłodzenie wytrzyma.

Pavulony zawsze słynęły z tego że można nimi zastąpić “farelkę”, czemu ten miałby być inny?

Oczywiście to najtańsza seria z GTX od HP-ka więc masz i słaby ekran TN i najtańszy dysk SSD (jakieś OEMy losowe).

Jak załatwisz sobie voucher rabatowy od HP na 650zł to w tej cenie (3599zł) będziesz miał nawet Omena z matrycą IPS i świetną baterią. Oczywiście do obydwu zalecam zrobić “undervolting” procesora aby zmniejszyć maksymalną temperaturę pod obciążeniem.

Czy możliwe jest to ze w tym laptopie zakupionym przezemnie producent podaje że ram w nim ma prędkość 2400 a program pokazuje mi 2667. Czy po prostu jest to błąd ?

Myślę, ze jest to całkiem prawdopodobnie prawda.

Nie jest to jakaś bardzo dobra oferta.

Podaj swoje wymagania i budżet

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)