HP Pavilion a1330n Desktop PC - partycje

(Bartlomiej Kwiatkowski) #1

Witam,

niedawno kupilem ten komputer i mam maly problem. Do tej pory zawsze spotykalem sie z systemem operacyjnym MS Windows umieszczonym na plycie CD. Tutaj jest inaczej. Microsoft Windows XP Media Center Edition Version 2002 Service Pack 2 jest umieszczony na dysku twardym na specjalnej partycji.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposob moge na tym komputerze (dysku twardym) utworzyc rozne partycje wg mojego "widzi mi sie"?

blagam o pomoc [-o<

(Tygrysek) #2

Przy zakupie kazdego HP ,COMPAQ przewaznie sa dolaczane dyski o nazwie QUICK RESTORE.Jezeli ich nie ma (ja tak mialem w jednym z modeli HP) to po zgloszeniu i niewielkiej oplacie za przesylke servis MUSI przyslac Ci te dyski.

Za pomoca tych dyskow mozesz albo zrobic pelne restore ,czyli do takiego stanu w jakim go kupiles (z formatem dysku) albo niepelne ,a wowczas robi to samo ale bez formatu.

Pozdrawiam

(Bartlomiej Kwiatkowski) #3

ok, dzieki za wyjasnienie do czego sluza te dyski, ale odpowiedzi na moje pytanie nadal nie znam...

Mam jedna duza partycje o wielkosci 224 GB, a na drugiej sa pliki instalacyjne systemu i chcialbym podzielic moj dysk inaczej. Jak to zrobic?

Gdybym chcial zainstalowac sobie linuksa obok windowsa na tym dysku to potrzebuje wolnego miejsca na dysku i wlasnie nie wiem jak inaczej podzielic dysk czy tez zrobic wolne miejsce. :hmmm:

Nie chcialbym kupywac programow typu Partition Magic tylko po to zeby sobie zrobic wolne miejsce na dysku :?

(Tygrysek) #4

Odpowiedz na swoje zasadnicze pytanie na pewno znajdziesz w szukajce ,ale nie obejdzie sie bez programow typu Partition Magic .Mozna tez dzielic dysk podczas instalacji win XP .

Prawdopodobnie (nie patrzylem bo nie interesuje mnie likwidacja tej partycji) mozna sformatowac ta partycje D w Computer Management jak klikniesz na nia prawym przyciskiem myszy (uaktywnia sie m.in polecenie formatu).

Ale moim zdaniem zamiast programow lepiej dokupic za pare $ nowy,maly HDD,ale to co zrobisz to juz Twoja sprawa.