HP Pavilion a1330n Desktop PC - partycje

Witam,

niedawno kupilem ten komputer i mam maly problem. Do tej pory zawsze spotykalem sie z systemem operacyjnym MS Windows umieszczonym na plycie CD. Tutaj jest inaczej. Microsoft Windows XP Media Center Edition Version 2002 Service Pack 2 jest umieszczony na dysku twardym na specjalnej partycji.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposob moge na tym komputerze (dysku twardym) utworzyc rozne partycje wg mojego “widzi mi sie”?

blagam o pomoc ![-o<

Przy zakupie kazdego HP ,COMPAQ przewaznie sa dolaczane dyski o nazwie QUICK RESTORE.Jezeli ich nie ma (ja tak mialem w jednym z modeli HP) to po zgloszeniu i niewielkiej oplacie za przesylke servis MUSI przyslac Ci te dyski.

Za pomoca tych dyskow mozesz albo zrobic pelne restore ,czyli do takiego stanu w jakim go kupiles (z formatem dysku) albo niepelne ,a wowczas robi to samo ale bez formatu.

Pozdrawiam

ok, dzieki za wyjasnienie do czego sluza te dyski, ale odpowiedzi na moje pytanie nadal nie znam…

Mam jedna duza partycje o wielkosci 224 GB, a na drugiej sa pliki instalacyjne systemu i chcialbym podzielic moj dysk inaczej. Jak to zrobic?

Gdybym chcial zainstalowac sobie linuksa obok windowsa na tym dysku to potrzebuje wolnego miejsca na dysku i wlasnie nie wiem jak inaczej podzielic dysk czy tez zrobic wolne miejsce. :hmmm:

Nie chcialbym kupywac programow typu Partition Magic tylko po to zeby sobie zrobic wolne miejsce na dysku :?

Odpowiedz na swoje zasadnicze pytanie na pewno znajdziesz w szukajce ,ale nie obejdzie sie bez programow typu Partition Magic .Mozna tez dzielic dysk podczas instalacji win XP .

Prawdopodobnie (nie patrzylem bo nie interesuje mnie likwidacja tej partycji) mozna sformatowac ta partycje D w Computer Management jak klikniesz na nia prawym przyciskiem myszy (uaktywnia sie m.in polecenie formatu).

Ale moim zdaniem zamiast programow lepiej dokupic za pare $ nowy,maly HDD,ale to co zrobisz to juz Twoja sprawa.