HP Pavilion dv2945se przesiadka na XP

Witam mam w/w laptopa i chciałbym doinstalować 2 system(Windows XP) lub sformatować dysk i wgrać ten OS. Aktualnie zainstalowany jest Windows Vista Home Premium. Komputer nie będzie widział dysku twardego i potrzebne będzie zintegrowanie sterowników SATA z instalką Windowsa programem Nlite ? Jeśli tak prosiłbym o dokładnie wytłumaczenie jak to zrobić.

Czy po zainstalowaniu Windows XP będę miał sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej itd. ?

A skoro mowa o karcie dźwiękowej słyszałem, że w tym laptopie owa karta dźwiękowa nie działa na Windowsie XP, czy to prawda ?

Pozdrawiam :wink:

sama instalka xp to pestka szukaj najpierw sterowników do hardware’u żeby dodać kontrolery hdd do instalki xp musisz zawartość cd z xp zgrać na hdd kompa odpalasz nlite oczywiście ściągasz kontrolery po uruchomieniu nlite pokazujesz gdzie jest ten xp na hdd wybierasz opcję dodawania sterowników pokazujesz gdzie masz kontrolery i tworzysz bootowalny cd i po sprawie jeśli chodzi o dźwięk to tylko łatkę trzeba będzie ściągnąć ale znaleźć stery do wszystkiego w hp to wielki wyczyn jakiś rok temu jeszcze dało radę ale teraz nie ma praktycznie wsparcia pod xp więc najpierw spędź duuuuuużo czasu na forach i w googlu szukając driverów i wypal sobie dvd z recovery visty przed formatem lapa i POWODZENIA #-o

Ojej. Jeśli stworzę bootowalny dysk z systemem razem ze sterami, to może odpalę xp, ale z resztą sterów to będzie czarna magia. Wiele z nich nie będzie działało i nie będzie to chodziło w 100 % dobrze. XP przestaje być wspierany za niedługo, dlatego dam sobie spokój z XP na dzisiejszych lapkach.

Pozdrawiam

Dla mnie świetny wniosek. :spoko:

A dla mnie nie :confused:

Masa programow nie jest kompatybilna z Vista :frowning:

Udalo sie komus odpalic XP na dv2945se ???

Mi się udało ale na innym lapku.

HP Pavillon dv6460(chyba en)

Nie mój lap :wink: Ale kumpla :wink:

Podpowiem że da się… Ale trzeba oczywiście mieć integracje Windowsa z sterami SATA… Ja taką płytke posiadam ale co z tego, ponieważ ci nie wyśle…

Zapraszam do mnie na gg :wink: Mam dla Ciebie link z takim windowsem. Odbierz PW.

A jak wolisz po swojemu to masz lekturę :slight_smile:

http://paparadit.blogspot.com/2007/06/i … ndows.html

Koledzy o PAvilionach i integracji płyty instalacyjnej XP z SATA było już nawet kilka dni temu.

A jakież to programy?

i Vista i XP działa na lapku bez zarzutu :wink:

Zrobione to już od 2 tygodni, ale widzę, że temat kwitnie tak więc napisałem :wink:

jeżeli komus się udało to może mnie ktoś pokierować? Szukam tych sterowników do mojego dysku które trzeba zintegrować z Xp w nLite ,ale nie moge ich znaleźć. Może ktoś pomóc? Laptop HP Pavilion DV6715ew.

proszę:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 28〈=pl

Rozwiazal ktos problem z instalacja sterownikow do wifi w tym modelu??