HP Pavilion DV5 - Recovery Manager

Mogło być złe nagrało płyt ej i sprawiał problem. Wypróbuj Recovery Managera użyć opcji fabryczny ustawienie a nie odzyskiwanie system. jak nie pomoze to spróbuj użyc płytej windowsem.

Chyba już wyeksploatowana ta płyta :?: Lub źle nagrana kopia :?: :smiley:

W jaki sposób, skoro windows jest niesprawny :?:

W jaki sposób skoro płyta recovery jest uszkodzona, a czystej instalki z zasady nabywca laptopa nie posiada. :?:

Ja polecam takie rozwiązanie:

  1. Jeśli masz dostęp do innego sprawnego komputera, pobierz i nagraj na płytę gparted:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

  1. Uruchom z niego laptopa, gdy wczyta się program partycjonujący, zapisz gdzieś na kartce partycję która będzie miała flagę ‘boot’ a następnie ustaw flagę ‘boot’ na partycję odzyskiwania (powinna mieć nazwę HP_recovery, lub podobną, i ok 8-12 GB wielkości)

  2. Uruchom ponownie komputer. Rozpocznie się proces przywracania fabrycznego stanu dysku - nie powinien trwać dłużej niż 10 minut.

  3. Gdy zostaniesz poproszony o restart komputera, uruchom ponownie gparted z tej samej płyty i ustaw flagę ‘boot’ na partycję spisaną w pkt. 2

  4. Uruchom ponownie laptopa, poczekaj 3 godziny aż się skonfiguruje do pierwszego użycia i ponownie nagraj płyty recovery na jakieś porządne nośniki (z doświadczenia polecam verbatim DVD+R).

Sprawdzone doświadczalnie na Acer.

Dotyczy możliwości zażądania płyt recovery od HP - może wiązać się z kosztami,

Zmiana domyślnego dysku zapisywania kopii zapasowych - nie będzie przydatny, tym bardziej, że wymaga instalacji w działającym systemie windows.

jeśli masz gwarancji laptopa to masz prawo zostać na za darmo odzyskiwanie płyty od HP. Pamiętaj nagranie płyty to wyłącznie tylko jeden raz i nie możesz ponownie nagrać. Bo ja też mam laptopa HP.

Dodane 24.01.2010 (N) 19:43

"Włożyłem dysk z Vistą i zero reakcji bootowanie ustawione na CD, pokręci się chwilkę u przechodzi do ekranu z poprzedniego przypadku,

niestety tak płyta nie ma boota i napewno to jest piratka.

Bo moim laptopie bootują płytek vistą, win 7, win xp.

Przyczyną jest przeważnie zbyt duża prędkość nagrywania płyty. Ale jak powinieneś wiedzieć każdy ma prawo wykonać dla własnych potrzeb kopię zapasową, czyli, istnieje możliwość wykonania wadliwej kopii w domowym zaciszu, bez naruszania postanowień licencji.

Twoje podjrzenia są uzasadnione, ale pewności mieć nie możesz.

No i co w związku :?:

Bo wiem bo ja kontaktowałem HP i dowiedziałem jeśli ktoś zgubił albo cos złe nagrała to HP ma obowiązek wysyłanie płytek za darmo. Jak ktoś nie ma gwarancji to musi ponosi opłaty koszty na wysyłki i płytek.

żeby wysyłali płytek do pana to musisz podać twojego seria laptopa i model.

Około dwa tygodnia.

Sprawa prędkość nagrywania płyty to nie odnalezy.

Dodane 24.01.2010 (N) 22:57

Czy masz legalny płyty instalacyjnej windows vistą?

Mam, nagrany z obrazu pobranego przez MSDNAA, i pierwsza nagrana płyta nadawała się do kosza, bo została źle nagrana - był nieczytelny bootsector, później nagrałem z prędkością 10x i jest ok.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to dementuję te informacje. Płyty recovery nagrywasz specjalnym programem udostępnionym przez producenta i nie masz wpływu na prędkości nagrywania (jeśli nagrywałeś to być może wiesz, że proces nagrywania płyt recovery jest koszmarnie długi), co innego MSDNAA lub kopia zapasowa, które wypalasz w nero, ashampoo, imgburn lub podobnym; zapomnisz o dostosowaniu prędkości nagrywania i jest wielce prawdopodobne, że płytę możesz sobie wstawić za szybkę.

Cała przyjemność po naszej stronie.

Płyty recovery nagrywa tylko wyłącznie w laptopie. Jak ja nagrywałem to nie było mowa o ustawienie prędkości. Ten program Recovery Manager najprawdopodobniej poprawiony i jak nagrywałem płyty to nagrywał 20-30 minut i jak skończył nagrywanie to automatyczny sprawdzał czy tak płyta udała nagrywała. I dlatego nie mam problemu. A twój program recovery najprawdopodobniej nie sprawdzał po nagraniu.

My już nie za bardzo pomożemy tego problemu.

Należy kontaktować pomoc techniczny HP.

Oczywiście płyta dvd jest Twoim zdaniem nieznaszczalna, co nie :?: Zwłaszcza jeśli to jakiś szmatławiec za 79 groszy … Może sprawdź czy Twoje recovery discs dadzą się jeszcze skopiować, lub na próbę utwórz ich obrazy…

U mnie mam dobre płyty Recovery bo uzyłem powracanie systemu i wszystkie operacji udane.

CzajAn, twoja metoda u mnie nie działa, bo mi gparted nie widzi żadnych partycji na laptopie. Poza tym takie coś można w BIOSIE chyba ustawić kolejność startowania partycji. Moja akurat nazywa się SQ czy jakoś tak. Płyt recovery nie nagrałam bo nie szło - nagrywało się to pół godziny i nadal było 0% postępu.

Jedno z drugim może mieć związek, tak samo brak możliwości zainstalowania acer eRecovery Management.

Jakikolwiek program partycjonujący widzi te partycje? Może zostały usunięte?

Gdyby partycje zostały usunięte to by mi laptop nie wstał. Tak, inne programy widzą partycje normalnie i są w porządku. Tego GParted strasznie nie lubię, bo raz że trudny jest a dwa właśnie nie widzi partycji tylko cały 500 GB dysk. Więc wolę wszelkie programy typu EASEUS, byle by nie Gparted. Jakieś inne wyjście, jak ew. uruchamia się partycję jeśli nie ma e_Recovery? Ktoś pisał, że przy starcie klika się F11 lub F10 + Alt ale czytałam wiele wypowiedzi że te kombinacje nic kompletnie nie dają.

Dla mnie jest to najlepsze program partition magic. Bo on bardzo dobrze radzi i widzi ukryty partycji.

Dodane 31.01.2010 (N) 22:16

pamiętaj jeśli nie wykonał całego operacji recovery to spowoduje usunięty podstawowej partycji. Nawet recovery partycji to też.

Zebyś wybrał opcji odzyskiwanie systemu to nie stracił partycji recovery.

Jak wybraleś przywracanie ustawień to spowoduje Wykasuje całkowity dysku laptopie.

Skontaktuj pomoć techiczny HP. Oni mogą wyślą do pana na płyty recovery.

Dodane 31.01.2010 (N) 22:39

A to ktore dostawałem mojego maila o zamowienie płyty. Przyczytaj.

Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za skorzystanie z usług Serwisu HP.

Mogę dla Pana zamówić płyty recovery.

W celu złożenia zamówienia, proszę o podanie dodatkowo:

Telefonu kontaktowego,

P/N oraz S/N ze spodu Pańskiego komputera

Adresu, na który płyty mają zostać wysłane

Po otrzymaniu wiadomości zawierającej wszystkie powyższe informacje zostanie złożone zamówienie. Płyty recovery będą zamówione na gwarancji i nie poniesie Pan żandych kosztów.

Z poważaniem,

Pomoc Techniczna HP

Koniec tematem.

Partition Magic działa tylko z systemu windows, a po przywróceniu fabrycznej zawartości dysku C nie masz dostępu do windowsa - musisz uruchomić komputer z płyty i zmienić ustawienia partycji aktywnej.

Że co? Większej bzdury nie czytałem, niby dlaczego miałaby być usunięta partycja recovery?

Obecność/nieobecność partycji recovery nie ma wpływu na pracę systemu już zainstalowanego, no ale…

Ja znam metodę tylko z gparted, może faktycznie dobrym pomysłem byłoby zamówić płyty od producenta ???

Napisałem ci Jak po kliknięciu opcji ustawień fabryczny to całkowity dysk wykasuje i powracać całego ustawienie i dane laptopa.

Jak wybierzesz opcji odzyskiwanie sytemu to wykasuje tylko wyłącznie podstawowej partycji windowsem. a partycja recovery nie rusza się. Mimo to żeby zabrało prądu zasilanie to nic nie stanie i nie zostanie wykasowany partycji recovery.

Tak działa zasada.

Jeśli nie możesz zainstalować płyty instalacyjny windowsem to nie ma innego możliwości.

Musisz zamówić płyty

Napisz maila do HP.

Szkoda nerwu problemy.

Chcesz zeby problem rozwiazał to musisz wykonać moje czynnosci.

Ja też mam laptopa HP.