HP Pavilion dv6 nie chce łączyć się z Wi-Fi

Kochani,

piszę za mojego chłopaka, bo siedzi teraz w pracy i nie może się zająć nurtującym go problemem,

mianowicie chodzi o to, że wczoraj wieczorem po przyjściu do domu, włączył lapka, miał przez jakiś czas internet po czym wyskoczyło mu, że jego IP używane jest przez inne urządzenie, net uciekł i do tej pory go nie ma ;] mimo tego, że 3 pozostałych kumpli normalnie może korzystać z Internetu.

Internet ma bezprzewodowy od tepsy, neostrada ileśtam mb (to chyba nie jest ważne), generalnie myśleliśmy, że problem tkwi w duplikacji IP ale nie, bo po przyniesieniu lapka do jednej z wroclawskich galerii lapek dalej nie chce łączyć się z siecią, wykrywa wszystkie ale o połączeniu nie ma mowy

trwa łączenie, a po kilku sekundach wywala błąd " System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią (…)"

windowsowe rozwiązywanie problemów nic nie daje, reset karty sieciowej nie pomógł, lapek nie chce łączyć się nawet z moim przewodowym netem z UPC gdzie IP także pobierane jest automatycznie, błąd jest podobny, wykrywa sieć próbuje się z nią łączyć i dupa.

W ustawieniach nic nie było mieszane (przynajmniej przez niego i przeze mnie - jak ze współlokatorami to nie wiem), próbowaliśmy przywrócić ustawienia systemu sprzed kilku dni i to także nic nie dało.

Powiem szczerze, że słabo się na tym znam, jeśli u mnie coś się działo z lapkiem to jakoś dawałam sobie radę, tu niestety nie wiem jak rozwiązać problem.

Jeśli chodzi o sprzęt to jest to lapek z HP Pavilion dv6-1210sa, system Windows 7 Enterprise,

Mam nadzieję, że ktoś z was mi pomoże :slight_smile:

Pozdrawiam,

Paulina

Enevai , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Sprawdź czy nie ma wirusów.

  • temat :

wolne-wczytywanie-stron-t447103.html

Hej,

Przede wszystkim sprawdź, czy ustawienie protokołu TCP/IP ustawione są na automatyczne. Jeśli na sztywno ustawiony jest IP, brama i maska, uzyskanie połączenia może nie być możliwe. Dodatkowo warto by sprawdzić, czy kart działa na najnowszych sterownikach.

Pozdrawiam,

Dimatheus