Hp pavilion dv6000 nie rozpoznano urządzenia usb

(Tomus9304) #1

witam . pewnie źle dobrałem rodzaj mojego problemu ale juz. mam laptopa hp pavilion dv6000 z systemem win vista. kiedyś w burze uderzył piorun i listwa ktora chyba nie spełniła swojego zadania narobiła mi troszke problemów bo wtedy laptop przygasł i włączył sie spowrotem od tamtej pory czesto wyskakuje ze nie rozpoznano urządzenia usb i tak jest we wszystkich wejściach usb .i jeszcze czasem strasznie długo włącza sie komputer tak do 3 min czasem zanim sie pokaża te białe literki na czarnym tle. to wszystko zaczeło sie dziać po tym incydencie . tak wiec pytanie co moze być nie tak??znajomi mówią ze to nie moze być nic zepsute mechanicznie tylko co w biosie sie poprzestawiało... format był robiony 2 razy i nic sie nie zmieniło .pomocy

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(JNJN) #3

Czyli system odpada, bios raczej też, więc zostaje uszkodzenie płyty i ewentualnie serwis.

(Tomus9304) #4

ale to jest najlepsze ze te usb działają jak np mam modem podłączony zawsze to działa i jest ok gdy sie włączy kompa a gdy wyjme go i włoze gdy komp. chodzi to widzi go normalnie i sie wyswietla autoodtwarzanie… ale wyskakuje ze nie rozpoznano urządzenia usb ale nadal mozna z niego kozystać … taka dziwna sprawa . kumpel byl z nimw serwisie to powiedzieli ze to własniecoś powazniejszego i koszt ok .500 zł albo własnie bios jak mowi kilka osób

(JNJN) #5

Ale niestety to wskazuje na uszkodzenie płyty głównej?

(Tomus9304) #6

czyli uwazacie ze to płyta jest winna tak?