HP Pavilion dv6000

Witam,

mam taki problem:

Mój komputer (HP Pavilion dv6000) strasznie się przegrzewa. Nigdy wcześniej nie miałem z nim kłopotu, ale teraz przebywam w środowisku bardzo… upalnym :slight_smile:

Temperatura w mieszkaniu cały czas to ok 30 stopni. Od kilku dni wentylator mojego kompa chodzi głośniej niż suszarka, a komputer robi się bardzo gorący.

I tutaj mam kilka pytań:

* Czy ma on jakieś zabezpieczenia przed spaleniem? - czy HPeki mają jakieś zabezpieczenia przed spaleniem/przegrzaniem? Jeżeli tak, to jak one działają?

* Nigdy wcześniej go nie czyściłem. Czy wystarczy odkręcić dolną klapę i popsikać sprężonym powietrzem?

* Czy warto zainwestować w podstawki z wiatraczkami pod laptopa? Widziałem dużo na Allegro i nie wiem czy nie powinienem kupić.

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Jeśli chodzi o te podkładki chłodzące myślę że warto zainwestować ale szalu w chłodzeniu raczej nie będzie

melequa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

po jakimś czasie dość intensywnego używania, pasta pomiędzy radiatorem a chipsetem wysycha i twardnieje, przez co traci swoje właściwości dotyczące przekazywania ciepła z chipsetu na radiator. zalecana byłaby wymiana w/w pasy, odkurzenie laptopa (jeśli nie był nigdy czyszczony musi być dość duża ilość kurzu i innych śmieci wewnątrz - nie pisze tutaj ze jesteś brudasem czy syfiarzem, po prostu jeśli używa się laptopa w zamkniętych pomieszczeniach dostaje się tam kurz).

Odpowiadając na pytania:

* hp pavilion seria dv jako takich specjalnych zabezpieczeń przed spaleniem nie ma (możesz ustawić w biosie temperaturę przy jakiej będzie się wyłączał laptop - ale tylko temperaturę procesora, grafika nie ma takiej opcji niestety, a ona najczęściej “pada”)

* po części wystarczy, jednak może na dłuższą metę okazać się nie wystarczające - patrz wyżej

* jeśli masz dość ciepło w domu (30 stopni to jest jednak dość ciepło :slight_smile: ) to myślę ze troszkę da taka podstawka, ale nie oczekuj cudów.