Hp pavilion dv6640ew problem z grafiką lub wyświetlaczem

Witam! Potrzebuje pomocy., Mam dziwny problem z wyświetlaczem lub grafiką… mianowicie mam zmniejszony ekran o czarny martwy pasek mam ekran 15.4 a wygląda jakby był mniejszy po szerokości powiedzmy 14 jest normalnie obraz potem 3-4cm czarny pasek i znów kawałek obrazy poczotkowego od lewej strony gdzie przycisk start… rozdzielczośc 800 na 600… zmieniałem windowsa sterowniki i nic… czasami sie normalnie załączy tak jak powinno być i przez jakiś czas podziała a potem znowy to samo… niewiem o co chodzi… tak jakby grafika nie dzialała w pełni tylko jakby jakaś podstawowa… i taki obraz jest od samego początku od wlączenia tylko w biosie także… Prosze o pomoc może ktoś wie co to?? Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za ewentualną pomoc! !!

TKrank , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

A jak to działa na zewnętrznym monitorze? Są dwie możliwości uszkodzona matryca lub karta graficzna.

Lapek ten jest jeszcze na NVidi więc istnieje możliwość “odklejenia” układu karty i wtedy potrzebny jest reballing. Standard dla tych układów. Źle zaprojektowane chłodzenie.

tzn. jak podłanczałem do tv lcd z wejściem pc to wogóle nic nie było na ekranie tak jakby kabel nie był podłączony…