HP Pavilion dv6720ew - nadmierny szum

Witam!

Jestem posiadaczem tego laptopa. Jest genialny, ale ostatnio we znaki daje mi się jedna rzecz. Szum. Mimo, iż komputer stoi na płaskiej powierzchni, szumi dość głośno. Jeśli używam go bez jakiegoś podwyższenia, to mam gwarancję, że po kilkunastu, może kilkudziesięciu minutach się przegrzeje. Czy to jest “normalne”? Czy może powinienem oddać go do serwisu albo coś?

Przegrzewanie się notebooków to normalna sprawa szczególnie kiedy nie można zapewnić prawidłowej cyrkulacji powietrza. Ale jeżeli już parzy strumień powietrza albo niektóre miejsca na obudowie, to na pewno nic w tym dobrego niema. Może kurz się zebrał w systemie chłodzenia (pomocny będzie odkurzacz lub sprężone powietrze ).Można także wspomóc system chłodzenia.

Pozdrawiam

Yoghurtossos , jeśli nie chcesz sam grzebać, to możesz też zanieść na serwis i poprosić o diagnostykę i przeczyszczenie systemu chłodzenia. Jeśli masz gwarancję to takie usługi wykonają Ci bezpłatnie, a nawet prawdopodobnie na miejscu, ja w przypadku chłodzenia tak miałem.

Pozdrawiam :wink:

A czy ktoś może wie, jak to robią w Komputroniku? I czy są powinienem zrobić przed oddaniem ew. backup dysku?

Backup do zawsze warto robić, zwłaszcza przed serwisem. A jeśli chodzi o komputronik to proponuję rozmowę z konsultantem, lub kontakt mailowy.

Pozdrawiam :wink:

Mierzyłem ostatnio temperaturę. Sięga nawet 100 st. C. Wtedy się antyawaryjnie wyłącza.

Nie wiem, czy to jest wina chłodzenia czy może Visty np… Zużycie procka jest bardzo duże przy nijakim faktycznym obciążeniu aplikacjami… Nie wiem już, co o tym sądzić…

zdecydowanie serwis.

ewidentnie widać ze coś nie tak jest może to sam procek jest uszkodzony lepiej jak radzą za wczasu do serwisu oddać :slight_smile:

Zaistniały nowe fakty w sprawie. W listopadzie wysłałem laptopa do serwisu, door-to-door. Wrócił do mnie już po 3-4 dniach. Oto, jaką odpowiedź otrzymałem:

dsc05434flatyg4.th.jpg

dsc05433flatag1.th.jpg.

Komputer, oczywiście, nagrzewał się nadal. Ale skoro napisali, że w oryginalnej konfiguracji działa… Toteż po pewnym czasie postanowiłem go do takiej konfiguracji przywrócić. I co? Jak myślicie? D***. W chwili pisania tego postu, tj. przy Firefoxie zżerającym, chwilami, do 40% procka (60 kart) i paru innych procesach, zabierających w sumie max. 10% - temperatura wynosi ok. 95 st. C., a 66 dla HDD.

tempzc3.th.jpg

sysxr0.th.jpg

procra7.th.jpg

Jak sami widzicie, Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ coś jest nie tak. Zainstalowałem ostatnio Mirror’s Edge, zawsze w tym samym momencie (jeszcze w czasie treningu) temperatura osiąga extremum i komputer się wyłącza. Podejrzewam, że HP nawet nie zajrzało do środka. A może to być wina np. stwardniałej pasty termoprzewodzącej bądź niedrożnej wentylacji. Ale ja nic nie mogę zrobić, by nie naruszyć gwarancji… Od czasu odebrania laptopa z powrotem nie kontaktowałem się z HP, bo wiem, że następna wysyłka to następny backup, a na ten miejsca, czasu i nerwów po prostu w tej chwili nie mam.

Co powinienem zrobić?

Dodane 29.01.2009 (Cz) 22:36

Czy naprawdę nikt nie może mi czegoś poradzić? :confused: