HP Pavilion dv7-1199ev - Instalacja XP

(Saeros) #1

Witam :slight_smile:

Mam dość spory problem, mianowicie znajomi dali mi "na serwis" swojego laptopa HP Pavilion dv7-1199ev i chcą się pozbyć Visty koniecznie i żebym zainstalował im XP. Problem w tym, że nie mogę znaleźć nigdzie sterowników SATA ani w ogóle żadnych driverów do tego kompa #-o Producent olewa systemy inne niż Vista Strona HP support dla XP.

Próba zbootowania lapka ze zwykłej płyty XP SP3 skończyła się BSOD-em :lol:

Szukam rozwiązania prawie tydzień i już mi czaszka paruje, Google i cała reszta zawiodło więc proszę Was o pomoc :slight_smile:

(Remigiuszlorek) #2

da radę zrobić. Musisz zrobić sobie dysk startowy win xp z ahci lub wyłączyc tą funkcję w biosie laptopa (bez ahci - może się krzaczyć póżniej laptop). potem sprawdzasz na jakim chipsecie masz podzespoły - mb, vga, sound itd i ściągasz ze stron producentów tzn intel, nvidia lub ati, realtek. wszystko .

coronat finis opus..............

-- Dodane 15.01.2009 (Cz) 8:52 --

da radę zrobić. Musisz zrobić sobie dysk startowy win xp z ahci lub wyłączyc tą funkcję w biosie laptopa (bez ahci - może się krzaczyć póżniej laptop). potem sprawdzasz na jakim chipsecie masz podzespoły - mb, vga, sound itd i ściągasz ze stron producentów tzn intel, nvidia lub ati, realtek. wszystko .

coronat finis opus..............

(Robin-Otzi) #3

daj sobie spokój z XP też się męczyłem z jednym HP Pavilion dv7 coś tam

musiałem stworzyć specjalną płytę instalacyjną która zawiera sterowniki SATA

i zainstalowałem ale XP nie miał sterowników do połowy sprzętu bo takie po prostu

NIE ISTNIEJĄ to taki układ między HP a MS wspierają wyłącznie Vistę

potem miałem problemy żeby przywrócić Vistę bo nie zrobiłem płyt z backupem

(Saeros) #4

No chętnie bym sobie dał spokój, to taki mocny sprzęt że Vista powinna na nim hulać. Zrobiłem im w niedzielę format z recovery, odinstalowałem Nortona i inne reklamowe śmieci + syf od HP i śmigało, a wczoraj telefon że znów muli i chcą XP #-o

Zdaję sobie sprawę, że jak sobie poradzę z dyskami SATA to pozostanie problem sprzętu. Z grafiką nie problem, NVidia będzie miała stery, ale reszta ;/

(Technik Elektro) #5

http://www.laptops-drivers.com/hp-lapto ... eries.html

http://en.kioskea.net/forum/affich-3428 ... ista-to-xp

zajrzyj

(Saeros) #6

Dzięki wielkie :slight_smile: Zawsze to coś, niemniej po przeczytaniu tego co wkleił koleś, który dostał opis od HP jak zainstalować XP mam złe przeczucia ;/ Zanosi się na niezły syf no i brak późniejszego wsparcia od HP.

Macie może pomysły na jakąś naprawdę mocną optymalizację Visty? Wyłaczyłem wtedy Aero, objechałem autostart, niepotrzebne programy, zrobiłem defragmenatcję, czyściłem CCleaner'em itp...

(Technik Elektro) #7

a jakiego wsparcia oczekujesz ze strony HP ?? jak ci się popsuje lapek to gwarancja go obejmie, jedynie brak wsparcia xp dla lapków z dedykowaną vistą..

(Saeros) #8

Jakiegokolwiek :smiley: Może źle to pojmuję, ale "no support from HP if you changed OS to other than Vista" brzmi nieciekawie - mam rozumieć, że jeśli nawet jakoś wrzucę tam XP to tracę gwarancję??

W ogóle ja bym sobie już spokój dał z tym ;/ najlepiej żebym znalazł linka na stronie HP gdzie jest czarno na białym że dla XP sterów / wsparcia brak, wydrukował i nikt mi nie zarzuci braku chęci do roboty z tym kompem :stuck_out_tongue:

(Robin-Otzi) #9

uwierzcie mi, że słałem maile i siedziałem na czacie online z pomocą techniczną HP (swoją drogą świetna rzecz ten czat :wink: i za każdym razem gdy wspomniałem, ze zmieniam system na XP otrzymywałem gotową formułkę, że HP nie wspiera systemów innych niż Vista

(Wat60) #10

Witam.

Tak, jak pisze oloplo jest to do zrobienia.

1. zrób recovery Visty

2. z menadżera urządzeń, ew. Everestu pospisuj dokładnie wszystkie podzespoły laptopa

3. "na piechotę" szukaj sterów na stronach producentów

Stawiałem kiedyś XP na HP Pavilion dv5-1100ew i byłem w podobnej sytuacji. Po kilku dniach "walki" wszystko odpaliło.

Zajrzyj też tu:

http://www.agregator.info/firmy/7590-st ... 100ew.html

(Saeros) #11

Kurczę, o Evereście nie pomyślałem :smiley: Dzięki wielkie Wam wszystkim =D> Jeśli dalej będą mi się upierać przy XP to będę walczył jak poleciliście, a jak nie da rady to zacytuję "gotową formułkę HP" :wink: