HP Pavilion dv7-4015ew Entertainment czy warto kupić dysk ssd

Witam
Moje pytanie brzmi czy warto do tego laptopa kupić dysk ssd kartę sieciowa mam kupioną i aktualnie mam prędkość internetu 140 mbs ale na you tube mam czkawkę przy rozdzielczości 1080p
Czy wymiana dysku coś pomoże ???
Potrzebuje go tylko do you tuba do oglądania filmów

HP Pavilion dv7-4015ew Entertainment
Parametry techniczne:

  • matryca błyszcząca 17,3 cala, LED, HD+

  • procesor AMD Phenom II Dual Core N620 2,8 Ghz

  • pamięć DDR3 SDRAM 4096 MB

  • dysk twardy 500 GB, 7200 obr/min

  • grafika ATI Radeon HD 5650 1024 MB

  • napęd DVD x8

  • WiFi, Bluetooth, kamera, czytnik linii papilarnych, czytnik nośników cyfrowych 5w1

Dysk SSD w takim przypadku ci jest zbędny jeżeli cię interesuje tylko oglądanie filmów.Widziałbym jedynie zwiększenie pamięci bo te 4 GB to cieniutko!Dysk SSD przyśpiesza pracę komputera i to znacznie ale oglądanie filmów? nie wiem bo nie interesują mnie współczesne filmy.

Stawiam flaszkę napoju bezakoholowego, że po wejściu w menadżer zadań i w zużycie, na YT, w pozycji procek wyniesie ~~100%. :wink:

Jeżeli ejst wymienny, to można za 20 zł poszukać innego, ale RAM nic raczej nie pomoże, o ile płyta 8GB obsłuży, SSD zaś ogólnie “nieco” przyspieszy, ale nie YT jako tako.

Nie. Do płynnego odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości potrzebny jest odpowiednio wydajny procesor lub karta graficzna. Dysk SSD czy HDD nie ma tutaj nic do rzeczy.

Ja bym się nie podejmował podwojenia wartości laptopa dyskiem.

Są też programy na których można oglądać filmy z YT. Pamiętam jak ktoś na innym forum chwalił się że odpala filmy w 1080p w takim programie na starym lapku z Core2. Niestety nie pamiętam nazwy programu ale warto poszukać i spróbować.

@nateria Sprawdź taki dodatek do przeglądarki:

Na C2D bez problemu oglądałem, ale na Linuksie :wink: