HP Pavilion DV7 Wymiana karty graficznej

Swojego laptopa kupiłem dokładnie rok temu i zastawiam się czy jest możliwość wymiany karty graficznej? Obecnie w swoim kompie mam GF 320M i jest odrobinę za słaba. Czytałem różne opinie że można, znowu gdzie indziej mi mówiono że nie da rady.

Może tutaj ktoś mi odpowie? :slight_smile:

Nie ma takiej możliwości.

W teorii jest to możliwe, bo zależy to od tego, jak jest zamontowana karta, a w praktyce zaś jest tak, że nie zrobisz tego samodzielnie, ewentualnie może jakiś serwis by się tego podjął, ale licz się ze sporymi kosztami tego - gra IMO niewarta świeczki :stuck_out_tongue:

ale wypowiedzi

sa karty które da sie wymieniać w laptopach o odpowiednim złaczu mxm czy jakoś inaczej chyba pewnie inaczj ale sa takie a mozliwe że masz taką

zaraz poszukam info na te temat

edit:

proszę:

http://www.mxm-upgrade.com/Table.html

i tu znalazłem takie info:

Jeżeli Twój laptop się tam znajduje, to świetnie, masz cień szansy. Jeżeli nie, to albo jest on zbyt nowym modelem i jeszcze nie został wypisany, albo po prostu nie możesz wymienić karty graficznej.


Następnie sprawdzamy, jaki typ gniazda MXM ma nasza karta. Najczęściej spotykane to:

- typ II: w większości spotykany w notebookach 15cali, najmocniejsza oferowana karta to 8600M GT GDDR3

- typ III: w 17calówkach i wzwyż, najmocniejsze: DX9: 7950 GTX, DX10: 8700M GT, podobno za niedługo ma się pojawić 8800M na ten slot


Dlaczego jest taki podział? Wydajne karty graficzne się mocno grzeją, a dobre chłodzenie zajmuje sporo miejsca. Więc im większy notebook tym lepsze karty graficzne można w nim zamontować


Jeżeli już wiemy, że nasz notebook może być upgrade'owany i znamy jego slot MXM, to jedyne co nam pozostaje to szukać odpowiedniej karty. Wbrew pozorom, jest to najtrudniejszy aspekt całej operacji. Karty na MXM są w Polsce prawie całkowicie niedostępne, a ceny tych nielicznych wyjątków mogą być naprawdę zaporowe.


UPDATE:

Lista sklepów z kartami graficznymi:

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=371002



Gdyby nam się już udało zdobyć kartę, nie pozostaje nam nic więcej, jak tylko ją zamontować. UWAGA! W 99% przypadków wiąże się to z utratą gwarancji, osoby niedoświadczone nie powinny się tym zajmować. Należy też uważać na chłodzenie, czasami to ze słabszą kartą graficzną nie będzie mogło sobie poradzić z nagrzewającym się kolosem.


Jeżeli wszystko poszło sprawnie, pozostaje nam tylko reinstalacja sterowników karty graficznej i radość z nowego sprzętu smile.gif


PS. Powyższe rady odnoszą się tylko do kart GeForce, niestety nie orientuję się jak to się ma do ATI, ale tam wymiana karty jest chyba niemożliwa.


PS2. Komputery marki Dell nie figurują na liście, w większości posiadają wymienne karty graficzne, jednak jest to osobny standard łącza stosowany tylko przez Dell'a.

AMD-ATI ma AXIOM


http://www.google.pl/search?q=ATI+AXIOM&am...lient=firefox-a

Mówiłem, że gra niewarta świeczki…

I samodzielnie raczej trudno będzie cokolwiek zdziałać.

PS.:

“zależy od tego, jak zamontowana jest karta”

I tyle z mojej strony :wink:

Układ graficzny ma wlutowany w płytę główną. MXM nie wchodzi w rachubę - bo to przeszłość jest. Na mocniejszego GF też nie ma co liczyć, bo nawet jak mu jakiś serwis wylutuje tego co ma - to na jakiego wymieni ? Nawet jakby chciał na GTX 320M (pomijam kwestię dostępności i zakupu), to jak sobie wyobrażacie dorobienie chipsetu (mostka) płyty głównej ??

Nie da się wymienić karty na inną / lepszą i tyle.

Wiem, że się nie da, to laptop nowszej generacji… Napisałem o tym innym montowaniu z racji np. tego, co napisał kolega wyżej o MXM (nie znałem tego, ale wolałem się jakoś zabezpieczyć :-D).