HP Pavilion DV8000 widoczność sieci bezprzewodowych

Posiadam laptopa HP Pavilion DV8000 z systemem operacyjnym Windows XP SP2 , zainstalowane są wszystkie niezbędne sterowniki do karty WIFI które odinstalowywałem i ponownie instalowałem wiele razy mimo tego komputer nie wykrywa żadnej sieci bezprzewodowej, po wciśnieciu klawisza który aktywuje karte bezprzewodową pokazuje mi się komunikat że niby karta jest aktywna tylko dlaczego nie mam żadnej widocznej sieci? Czytałem na jakimś innym forum odnośnie tego modelu laptopa , że występują problemy właśnie tego typu kiedy BIOS jest w starszej wersji także zainstalowałem nowszą wersje z oficjalnej strony HP ale to nic nie zmieniło ? Jedynie co przychodzi mi na myśl to instalacja Service Packa 3 , choć nie sądzę żeby to miało jakiś związek …

Pierwsze co mi przyszło do głowy to włączony 802.11a, drugie to stworzyć sieć IBSS i sprawdzić czy można się do niego podłączyć (to wykluczy uszkodzenie fizyczne), ostatnie to inny program zawiadujący sieciami bezprzewodowymi.

pzdr

najciekawsza rzecz w tym wszystkim to ta że po podłączeniu karty zewnętrznej PCI Wireless , system ją wykrywa instaluje sterowniki ale to samo nadal nie widzi sieci. Także może problem nie leżeć w karcie a w ustawieniach może w BIOSie bądź złych sterownikach bądź właśnie braku Service Packa 3 , wiem że to może się wydawać śmieszne ale np. od dopiero właśnie tego Service Packa Windows XP może łączyć się z sieciami zabezpieczonymi szyfrowaniem WPA, nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić bo laptop jest w pracy a chce rozważyć wszystkie możliwe opcje , czy istnieje jakiś uniwersalny program do łączenia się z sieciami WIFI oprócz tego wbudowanego w system ?

Hmm od czasu kiedy przez kilka godzin męczyłem się z zainstalowaniem i użytkowaniem internetu od Play bo nie pamiętałem o tym ze kiedyś tam wyłączyłem w usługach telefonie czy też inny modem to przy instalacji czegokolwiek wcześniej włączam wszystkie usługi Windowsa( w końcu to Windows -nie wiadomo co z czym jest powiązane i co akurat będzie potrzebne :slight_smile: )