HP Pavilion dv9689ea i xp - instalator nie znalazł stacji

Witam,

  1. Problem polega na tym iż na laptopie (HP Pavilion dv9689ea) z pre-instalowaną vistą podczas próby instalacji win xp instalator straszy mnie komunikatem iż nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

  2. Wiem tyle, że problem leży po stronie sterowników SATA, ustąpić może po instalacji tychże.

  3. Postępując w/g jednej z porad na stronie hp pobrałem sterowniki (dokładniej rzecz ujmując - ‘te’) wykonałem resztę czynności z wyłączeniem wypalenia.

Sterowniki te chciałem scalić z płytą xp (za pomocą nLite). Jednak :

a) informacja z device managera visty (device manager --> IDE ATA/ATAPI controllers)

Intel 82801 HEM/HBM SATA AHCI Controller

b) screen z nLite :

ae2447a047823b78m.jpg

Póki co utknąłem w martwym punkcie. Z góry dzięki za okazaną pomoc.

zintegruj intel matrix czyli te :

http://downloadcenter.intel.com/downloa … l〈=eng

jeśli masz wątpliwości które integruj wszystkie :P.

Podczas działania w Total Commanderze --> error in archive file.

Zmień w biosie lapka

Main -> SATA MODE -> IDE, nie AHCI jeśli nie ma to zrób update biosu lapka… Nie trzeba nic integrować instaluje sie normlanie. :slight_smile:

No właśnie w biosie opcji brak (w otchłaniach internetu wykopałem wcześniej informacje o Sata native mode, którego zmiana na disabled też miała pomóc).

Co do update’u biosu jestem nastawiony dość ‘ostrożnie’ - zapewne przez różne dziwne ‘opowiadania’ - ale wolę traktować to jako ostateczność.

Ja mam Extensę 5220 i tylko to pomogło… Update nie jest taki trudny ograniczasz się do wciśnięcia UPDATE… Chociaż nie wiem jak to wyglada w HP ale ACER tak ma… :stuck_out_tongue: