HP Pavilion dv9690ew - brak ładowania baterii

Notebook dv9690ew z OS Vista przez 4 lata i 2 m-ce był niezawodny. Dziwiłem się narzekaniom na HP I Vistę. W listopadzie pojawiły się problemy, przy poważniejszej grafice paseczki i “niebieskie ekrany”. W serwisie wymieniono procesor graficzny. Przy odbiorze lapka zauważyłem migającą diodę ładowania. Poinfomowano mnie, że bateria padła całkowicie i dlatego tak dioda się zachowuje. Kupiłem nową i niestety problem z ładowniem pozostał. Na starej baterii i nowej ten sam komunikat “0% nie ładuje”. Grafika działa OK. Oddałem lapka do serwisu w ramach gwarancji po naprawie i czekam na telefon już 10 dni. Mam złe myśli. Myślę, że podczas lutowania procesora graficznego, doszło do uszkodzenia płyty głównej.

Dodane 17.12.2011 (So) 18:09

Notebook odebrany. Bateria ładuje lecz niesprawne 1 USB. Następnego dnia naprawiono. Gość oddając sprzęt po naprawie ostrzegł mnie, że nie mogę podłączać poprzedniej baterii (oryginalnej) bo mogę uszkodzić układ ładowania. Dopowiem, że oddając laptopa do naprawy grafiki, ładowanie działało i bateria była w miarę sprawna (powyżej 4 lat). Gdy układ ładowania był niesprawny, obie baterie (oryginał i nowy zamiennik) zachowywały się jednakowo. Mam do Was pytanie, czy faktycznie bateria może uszkodzić uklad ładowania?