HP Pavilion G6 1330 sw i brak dźwięku pomimo świeżego systemu

Witam.

 

Od kilku dni walczę z laptopem HP Pavilion g6, model 1330sw. Problem to brak dźwięku podczas startu systemu bądź jego wyłączanie podczas pracy laptopa. 

Problem jest o tyle dziwny, ponieważ system jest świeży (laptop jest już po gwarancji więc przeinstalowałem system - pozostał Windows 7 64bit), sterowniki pochodzą ze strony producenta, wgrane wg kolejności chipset, grafika, audio, sieć, reszta.

 

Dziwi mnie brak dźwięku. System nowy, sterowniki najświeższe jakie są wydane (sprawdzane nawet przez Driver Booster), wszystkie aktualizacje są na bieżąco instalowane. Nawet zainstalowałem o wersję starsze sterowniki. Nie pomogło. Zmieniłem nieco ustawienia w menadżerze dźwięku zrestartowałem komputer i poszło, dźwięk wrócił … ale na chwilę.

 

Irytuje mnie ta sytuacja. Problem niby do znalezienia w sieci, trzeba odinstalować jakąś aktualizację i podobno pomaga, ale nawet to rozwiązanie nie pomaga ponieważ taka aktualizacja nie widnieje w systemie.

 

Może ktoś spotkał się jeszcze z taka sytuacją i zna może skuteczne rozwiązanie tego problemu? I mam cichą nadzieję, że nie będzie to ponowna instalacja całego systemu…

 

PS. Może ktoś z Was ma może płytę Recovery (do Paviliona G6 seria 1000 lub 13xx) i mógłby udostępnić obraz iso? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam.

Prawdopodobnie nie masz obsługi klafiszy multimedialnych, instalowałeś : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=5244219#N13564

Zakładka “ulepszenia” - może pomoże… :wink:

Albo Oprogramowanie HP Quick Launch, też powinno pomóc.

EDIT: Nie doczytałem…

“Problem to brak dźwięku podczas startu systemu bądź jego wyłączanie podczas pracy laptopa.”

Czyli po instalacji systemu działa? Dopiero jak coś ruszysz? Problem sprzętowy, to nowy laptop?

 

Przepraszam, że dopiero teraz ale problem jest złożony.

Laptop 3-letni, prawie że nowy :wink:

 

Dowiedziałem się, że problemem jest … oryginalny system od MS. Śmieszne. Ale prawdziwe.

HP swoje laptopy faszeruje swoim softem, modyfikowanym pod każdy model. Płyta z systemem MS to 1 DVD, system od HP (z modami) to aż 3 DVD! Chore.

 

HP nie daje gwarancji, że oryginalny nawet czysty system i ich sterowniki ze strony danego modelu będą działały poprawnie, czyli człowiek kupujący nowego laptopa od HP jest poniekąd “skazany” na użytkowanie zmodyfikowanego systemu który po 2 latach będzie mulił i włączał się ponad minutę (co było w przypadku HP Pavilion g6 1330sw). 

 

HP ma w d … głębokim poważaniu klienta twierdząc, że “nie daje gwarancji poprawnego działania systemu który klient sam sobie zainstaluje”. Jest to jawny monopol na własne oprogramowanie, bo przecież nawet oficjalne sterowniki nie dają gwarancji. 

 

Dlatego ponawiam pytanie:

Może ktoś z Was ma może płytę Recovery (do Paviliona G6 seria 1000 lub 13xx) i mógłby udostępnić obraz iso? (proszę pisać pw)

 

Z góry dziękuję