HP Pavilion g6-2330sw- czarny ekran po włączeniu laptopa + inne problemy

Cześć,

Specyfikacja laptopa:
Model: HP Pavilion g6-2330sw
Płyta główna: Hewlett-Packard 183E
Procesor: Intel Core i5-3230M CPU @ 2.60GHz
Grafika: AMD Radeon HD 7670 + Intel HD Graphics 4000
RAM: 4 GB DDR3-1600+ 8 GB DDR3-1333

Wiem, że post jest długi, ale chciałem opisać wszystkie problemy, bo prawdopodobnie są ze sobą powiązane.

Zacznę od początku. Kilka dni temu miałem BSOD, laptop był wtedy podłączony przez HDMI do telewizora, w momencie wystąpienia BSOD nic nie robiłem na laptopie, po prostu stał z włączoną przeglądarką. Po BSOD obraz zawiesił się, na telewizorze był cały niebieski, a na laptopie nic się nie wyświetlało. Odłączyłem kabel HDMI- nadal na laptopie nic nie było. Wyłączyłem komputer z palca i włączyłem jeszcze raz- wtedy po ekranie ładowania HP ekran robił totalnie czarny- tak jakby był wyłączony, żadnego podświetlenia i jedyne co mogłem zrobić to znowu wyłączyć laptopa z palca.
Po dwóch takich próbach restartu uruchomiło się narzędzie Windows do diagnostyki i naprawy systemu, które nie naprawiło błędu. Zrobiłem przywracanie systemu do stanu sprzed kilu dni, które nic nie dało, a jak uważam prowadziło do kolejnych problemów, o czym dalej.
W trybie awaryjnym w menedżerze urządzeń przy sterownikach ekranu był znaczek z wykrzyknikiem, próba aktualizacji sterowników poprzez opcję ‘aktualizuj sterowniki’ w Windowsie nic nie dała- system nie znalazł nowych sterowników w trybie online. Odinstalowałem sterowniki karty graficznej AMD Radeon HD7670 (jest jeszcze Intel HD Graphics 4000, na której komputer działa) i po restarcie komputer się włączył.
Pomyślałem że to przez sterowniki i że instalacja najnowszych rozwiąże problem, niestety po zainstalowaniu nowych sterowników ze strony producenta problem znowu występuje, więc działam teraz na tej zintegrowanej karcie. W menedżerze urządzeń, w zakładce ‘Inne urządzenia’ jest pozycja ‘Kontroler Video (zgodny z VGA)’, co jak sądzę jest kartą AMD, oraz jakieś ‘Nieznane urządzenie’ które nie wiem czym jest.
Czy możliwe że karta graficzna została uszkodzona, i nie będzie już poprawnie pracować?

Ale pojawił się jeszcze jeden problem, mianowicie, gdy karta AMD jest odinstalowana, choć nie wiem czy to na pewno od tego zależy, kilka minut po uruchomieniu laptop zawiesza się kompletnie- nieważne co na nim robię, nawet jak nie robię nic nadal się zawiesza. Myszka staje w miejscu, żadne skróty klawiaturowe nie działają, totalnie nic się nie rusza, mogę jedynie wyłączyć laptop z palca. Znowu zrobiłem przywracanie systemu- tym razem nieudane. System nie był w stanie przywrócić poprzedniego stanu. Tak samo z powrotem do poprzedniej kompilacji systemu.

Aha- jeszcze w międzyczasie komputer wyłączył się samoistnie, po czym uruchomiła się aktualizacja sytemu, a nigdy wcześniej tak się nie zdarzyło- aktualizacja była jako opcja przy wyłączaniu systemu. I tutaj też coś poszło nie tak, mianowicie komputer w trakcie uruchamiał się ponownie, jednak znowu po logo HP nic się nie włączyło- był czarny ekran, tyle że tym razem podświetlony, tzn ze był włączony, a nie tak jak wcześniej. Być może był to proces aktualizacji, ale komputer pozostawał w takim stanie przez 2-3h, więc w końcu go wyłączyłem z prądu, bo był mi potrzebny do pracy. Po tym zdarzeniu przy włączaniu system odzyskiwał poprzednią wersję i się uruchomił, oczywiście bez zainstalowanej karty AMD.

Na angielskim forum Microsoft znalazłem post w którym ktoś ustawił opcję uruchamiania selektywnego w konfiguracji systemu i zrobił restart, co rozwiązało u tej osoby problem z zawieszającym się komputerem- u mnie też to pomogło, ale po włączeniu komputera znowu automatycznie ustawione jest uruchamianie normalne, co powoduje zawieszanie. Muszę wiec za każdym razem przed wyłączeniem komputera pamiętać o zmianie konfiguracji systemu.

Robiłem już przeinstalowanie systemu Windows z zachowaniem plików, ale nic nie pomogło. Diagnostyka pamięci i dysku także nic nie wykazała.

Proszę o pomoc w uzdrowieniu laptopa.