HP Pavilion g6-2330sw - instalacja Windows 7 na Windows 8 - jakie sterowniki

Siemson !

 

Posiadam laptopa świeżego kupionego HP Pavilion g6-2330sw z zainstalowanym fabrycznie Windows 8 od HP.

Pytania:

 

  1. Potrafię uruchomić instalator z USB i z płytki na komputerze (osobiście posiadam wina na pendrive) i jak wchodzę do wyboru partycji mam ok. 5 partycji, jedna to WINRE inna to recovery i jeszcze inne to już nie wiem. Nie obchodzą mnie te partycje, według mnie one mogą zostać tylko zależy mi na tej 680gb z systemem etc. Czy jak ją usunę, postawie dwie nowe jedną na system ok. 100gb, resztę na Gry,filmy,muzyke etc. to czy odpali normalnie? Czy będą jakieś błędy z partycją GPT czy coś takiego ;d Bo słyszałem że wielu ma problem teraz w tych nowszych laptopach z UEFI z tymi właśnie partycjami ;d

 

http://iv.pl/images/08147455108267707489.png

 

  1. Czy jak już przypuśćmy uda mi się zainstalować Windows 7, to czy będę mógł odpalić normalnie podczas bootowania F11 - czyli recovery? I czy cofnie mi fabrycznie windows 8 fabrycznego?

  2. Jak już zainstaluje Windows 7, to czy sterowniki tych wszystkich syfów, od kart graficznych do kart sieciowych będą kompatybilne ? Czy zainstalować poszczególne z googl’a? Bo na stronie producenta nie ma sterowników na Windows 7.

  3. Jak już zainstaluje Win 7’demke, to będę musiał instalować sterowniki do karty sieciowej ? Tak wiem to samo co w pkt. 3 ale mam kilka tych kart sieciowych.

 

http://iv.pl/images/86089070133237424950.png

 

Którą z tych kart sieciowych należy zainstalować aby łapało przez router sygnał i był internet? :smiley:

  1. I jeszcze jedno. Prosił bym o wypisanie wszystkich sterowników, które musiał bym zainstalować aby laptop poprawnie działał :stuck_out_tongue:

 

Laptop:

 

Intel Core i5-3230m 4 rdzenie, 2.6Ghz

4gb ram

Dysk Hitachi HTS547575A9E384

Stacja dysków CD-ROM/DVD

hp DVDRAM GT80N

Karta graficzna 2x Intela zintegrowana HD Graphic 4000 i dedykowana Ati Radeon HD 7670M

 

Pozdrawiam.

 

PS: Prosił bym aby każde wyjaśnienie było tak samo pisane w pkt. żeby nie było syfu i żebym się w tym odnalazł. (zielony jestem w sprawie laptopów etc.)