Hp pavilion g6 - wentylator chodzi strasznie głośno

Witam, od dłuższego czasu mam problem  z laptopem Hp pavilion g6, wentylator chodzi strasznie głośno praktycznie bez przerwy, szukałem rozwiązania na forach, sprawdziłem komputer programem crystaldisk info, stan to “uwaga” jest kupa błędów i sektorów niestabilnych, co zrobić z takim fantem?

Hej,

 

Pokaż na screenie okno z programu CrystalDiskInfo - jeśli są błędy, zapewne dysk do wymiany…

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rozbierz, nasmaruj łożysko, zmień termalpady - potem zajmuj się czymś co nie jest związane z temperaturą / wentylatorem. Np dyskiem :wink:

15644456_1405403289493205_1422912209_n — kopia.jpg

Uruchom wiersz poleceń jako administrator, wpisz chkdsk /f i zrestartuj komputer.

PS. wysoka temperatura może spowodować fizyczne uszkodzenie dysku twardego. Patrz mój poprzedni post.

Hej,

 

Na screenie brakuje trzech górnych parametrów i nazwy dysku.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dysk Toshiba MQ01ABD075 750,1 GB, trzy pierwsze parametry bieżący 100, najgorszy 100,  próg kolejno 50,50,2

 

Hej,

 

A najważniejszą daną nie jest to, co podałeś, a wartość RAW.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dwa pierwsze 0, trzeci końcówka 518

Hej,

 

 

Skoro tak, to na dysku mamy tylko niestabilne sektory w liczbie 8. Wykonaj zatem polecenie, o którym pisał w swoim poście drobok: https://forum.dobreprogramy.pl/hp-pavilion-g6-wentylator-chodzi-strasznie-glosno-538699t/?do=findComment&comment=3394890

 

Pozdrawiam,
Dimatheus