HP pavilion g6 zmiany liter w klawiaturze. Prosze o pomoc

Witam serdecznie. Mam problem z klawiatura ( nie chodzi o z, y)

Pisze obecnie z telefonu proszę o wyrozumialość moderatora poprawie jak tylko

Uda mi sie znaleźć pomoc. Więc…

Po wciśnięciu np. litery “O” glos się scisza naciskam “I” wyskakuje /i

A wciskajac 6 wyskakuje “67u” próbowałem już przywracać system niestety nie pomoglo

Szukałem też w opcjach klawiatury niestety bez zmian. Prosze o pomoc. Zflustrowany SEns :slight_smile:

System Windows 8 64-bit

HP PAVILION g6

Przytrzymaj shift+ctrl jak nie pomoże spróbuj ponownie uruchomić laptopa

Na Windows 8 może być inaczej ale podobnie :wink:

Start -> Panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> Języki -> Szczegóły.

Sprawdź czy masz ustawione Polski (programisty) :

polskiprogramisty.th.jpg

Zastosuj - OK.

Usuń pozostałe języki.

Continue to the media

Start - Panel sterowania - Opcje ułatwień dostępu - Klawiatura

sprawdź czy masz zaznaczone Użyj funkcji Klawisze Trwałe , jeżeli jest to odchacz - Zastosuj - OK.

ca63c859776daed7m.jpg

Sprawdź :

Wciśnij jednocześnie klawisze Fn + F11.

Nie będzie działać to Ctrl+Shift lub 5x Shift.

Po każdym - restart komputera/laptopa…

mam laptopa g6 2230sw z w8 i gdy zamienią się literki to ctrl+shift zawsze pomaga:) naumiałem się tego jeszcze na starym PC z XP:D

Powyłączanie zbędnych bajerów tak jak podał XMan także powinno pomóc:)

Probowalem juz chyba wszystkiego teraz na dokladke nie dziala prawa strzalka plus klawisz od wifi :///

Odswiezylem kompa ale nadal problem. Doszla jeszcze jedna mozliwosc jak sie wlasnie dowiedzialem od kobiety. Moglo na lapka troche soku chlapnac i teraz tylko pytanie czy to moze powodowac te dziwne zachawnia sie klawiatury??? Na ten czas. Left shift nie dziala naciskam “3” i przyciemniajac monitor naciskam 8 wyskakuje /8 i kilka innych jeszcze klawiszy ktore robia cos innego :(((

Tak, ten problem wygląda na uszkodzone ścieżki klawiatury, może być spowodowany zalaniem.

Witam

Pozostawiłem laptopa na 2 dni bez używania. Pomyślałem że może to w jakiś sposób pomoże. Wielkszość klawiszy wróciła do normy niestety kilka nadal nie reagują zupełnie na naciskanie. Zastanawiam się nad rozkręceniem laptopa i tu też moje pytanie. Czy jeśli był zalany to czy może mieć to konsekwencje później???

Zależy jak bardzo był zalany. Jeżeli płyn dostał się do środka laptopa to konsekwencje możesz zobaczyć od razu albo za jakiś czas.

Czesc :wink:

Jezeli problemy masz z klawiatura, zajrzyj do prawy dolny rog, jezeli jezyk ustawiony masz polski kliknij na PL jest to obok godziny na dole, zobacz jak masz ustawiona klawiature

Pozdrawiam

Teraz juz wiem napewno że to było zalanie Syn przyznał się że wylał troche wody mineralnej. Obecnie jedyny problem mam tylko z klawiszami strzalki w prawo i zerem na klawiaturze numerycznej. Są to klawisze obok siebie :slight_smile: Wiem że gdy zaleje sie telefon jest w nim naklejka pokazująca że był zalany. Pod klawiszami nie ma śladu czegokolwiek. Czy jest szansa naprawy samemu czy lepiej oddać specjaliście??

Pozdrawiam SEns

Dodane wtorek, 18 cze 2013, 09:13

Chciałbym żeby to był taki prosty myk ale niestety grubsza sprawawa :slight_smile: