HP pavilion g6 zmiany liter w klawiaturze. Prosze o pomoc

(Sensation22) #1

Witam serdecznie. Mam problem z klawiatura ( nie chodzi o z, y)

Pisze obecnie z telefonu proszę o wyrozumialość moderatora poprawie jak tylko

Uda mi sie znaleźć pomoc. Więc...

Po wciśnięciu np. litery "O" glos się scisza naciskam "I" wyskakuje /i

A wciskajac 6 wyskakuje "67u" próbowałem już przywracać system niestety nie pomoglo

Szukałem też w opcjach klawiatury niestety bez zmian. Prosze o pomoc. Zflustrowany SEns :slight_smile:

System Windows 8 64-bit

HP PAVILION g6

(Oski9191) #2

Przytrzymaj shift+ctrl jak nie pomoże spróbuj ponownie uruchomić laptopa

(XMan) #3

Na Windows 8 może być inaczej ale podobnie :wink:

Start -> Panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> Języki -> Szczegóły.

Sprawdź czy masz ustawione Polski (programisty) :

polskiprogramisty.th.jpg

Zastosuj - OK.

Usuń pozostałe języki.

Continue to the media

Start - Panel sterowania - Opcje ułatwień dostępu - Klawiatura

sprawdź czy masz zaznaczone Użyj funkcji Klawisze Trwałe , jeżeli jest to odchacz - Zastosuj - OK.

ca63c859776daed7m.jpg

Sprawdź :

Wciśnij jednocześnie klawisze Fn + F11.

Nie będzie działać to Ctrl+Shift lub 5x Shift.

Po każdym - restart komputera/laptopa...

(Oski9191) #4

mam laptopa g6 2230sw z w8 i gdy zamienią się literki to ctrl+shift zawsze pomaga:) naumiałem się tego jeszcze na starym PC z XP:D

Powyłączanie zbędnych bajerów tak jak podał XMan także powinno pomóc:)

(Sensation22) #5

Probowalem juz chyba wszystkiego teraz na dokladke nie dziala prawa strzalka plus klawisz od wifi :///

Odswiezylem kompa ale nadal problem. Doszla jeszcze jedna mozliwosc jak sie wlasnie dowiedzialem od kobiety. Moglo na lapka troche soku chlapnac i teraz tylko pytanie czy to moze powodowac te dziwne zachawnia sie klawiatury??? Na ten czas. Left shift nie dziala naciskam "3" i przyciemniajac monitor naciskam 8 wyskakuje /8 i kilka innych jeszcze klawiszy ktore robia cos innego :(((

(mktos) #6

Tak, ten problem wygląda na uszkodzone ścieżki klawiatury, może być spowodowany zalaniem.

(Sensation22) #7

Witam

Pozostawiłem laptopa na 2 dni bez używania. Pomyślałem że może to w jakiś sposób pomoże. Wielkszość klawiszy wróciła do normy niestety kilka nadal nie reagują zupełnie na naciskanie. Zastanawiam się nad rozkręceniem laptopa i tu też moje pytanie. Czy jeśli był zalany to czy może mieć to konsekwencje później???

(rgabrysiak) #8

Zależy jak bardzo był zalany. Jeżeli płyn dostał się do środka laptopa to konsekwencje możesz zobaczyć od razu albo za jakiś czas.

(Norek kanalersi) #9

Czesc :wink:

Jezeli problemy masz z klawiatura, zajrzyj do prawy dolny rog, jezeli jezyk ustawiony masz polski kliknij na PL jest to obok godziny na dole, zobacz jak masz ustawiona klawiature

Pozdrawiam

(Sensation22) #10

Teraz juz wiem napewno że to było zalanie Syn przyznał się że wylał troche wody mineralnej. Obecnie jedyny problem mam tylko z klawiszami strzalki w prawo i zerem na klawiaturze numerycznej. Są to klawisze obok siebie :slight_smile: Wiem że gdy zaleje sie telefon jest w nim naklejka pokazująca że był zalany. Pod klawiszami nie ma śladu czegokolwiek. Czy jest szansa naprawy samemu czy lepiej oddać specjaliście??

Pozdrawiam SEns

-- Dodane wtorek, 18 cze 2013, 09:13 --

Chciałbym żeby to był taki prosty myk ale niestety grubsza sprawawa :slight_smile: