HP Pavilion g7 - dokładanie pamięci RAM

Witam. Z racji, że korzystam z Archicada 17 do laptopa HP Pavilion g7 chciałabym dołożyć pamięć RAM, bo na obecnych 3BG laptop nie wyrabia, jednak nie bardzo wiem jakie dane są potrzebne, żeby to zrobić i ile max pamięci mogę dołożyć. 4 GB to minimum pamięci jaka mi jest potrzebna, gdyby dało radę dołożyć, żeby było łącznie 8GB było by idealnie, tylko pytanie czy tyle da rade.

 

Dane:

Procesor Intel Core i3 CPU   M380   2.53GHz 

RAM: 3 BG (dostępne 2,86GB)

Typ systemu: 64 bitowy, DDR 3

 

Nie wiem co potrzebne jest wiedzieć przy wyborze pamięci RAM, dlatego w załącznikach przesyłam zrzuty z programu CPU-Z.

 

 

Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

post-270010-0-73031600-1418304896_thumb.

post-270010-0-01112300-1418304897_thumb.

post-270010-0-24512900-1418304897_thumb.

Zazwyczaj w laptopie masz 2 sloty na pamięć i u ciebie są już zajęte: W jednym masz 2GB a w drugim 1 GB.

 

Aby było 8GB musisz wyjąć te co masz i włożyć 2x4GB o parametrach jak na ostatnim rysunku.

 

A te 3 GB pozostałe sprzedaj gdzieś, na Allegro i itp.

 

Możesz podać jeszcze pełny numer Laptop G7- XXXXX?

I nie żadnych ‘przeciwwskazań’ na to żeby było te 8GB? Nie ma limitu, że np. 4BG to max? 

 

Ostatnie pytanie: kupując pamięć RAM patrzy się (poza ilością pamięci) na typ czy jest DDR2 czy DDR3 czy coś jeszcze jest istotne?

8GB powinno wejść śmiało, ale dla pewności można sprawdzić, dlatego pytałem o pełną nazwę modelu laptop, G7-(i co dalej).

Przy doborze pamięci ważne jest:

1.Pamięć musi być so-dimm

  1. Rodzaj pamięci DDR2/DDR3

3.Szybkość z jak pamięć pracuję PC3-10700 i itp.

Oczywiście nie wiem czy o numer z etykiety chodzi, ale podaję: HP 584037-001.

 

A co do częstotliwości MHz pamięci? Jest to obojętne?

I czy mogą być różne wielkości pamięci, powiedzmy 2GB, które mam + 4GB czy musi być np. 2+2, 4+4? Teoretycznie tak skoro teraz mam 2+1GB, ale wolę się upewnić.

Dziwny ten numer, inny laptop mi wychodzi na stronie HP.

 

Zobacz co masz na naklejce od spodu laptopa. http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01742422

 

Częstotliwość im wyższa tym pamięć działa szybciej.

 

Mogą być różne wielkości, chodzi o to żeby obsadajać te 2 wolne gniazda nie przekroczyć max, jakie laptop obsługuje.

Z aplikacji:

CNF1119G2R   - Numer seryjny

LK863EA#AKD  - numer produktu

 

Na etykiecie jest ten nr, który napisałam wcześniej i drugi: x16-96072

Nic więcej poza długim ‘product key’ przy kodzie kreskowym nie jest napisane.

 

W każdym razie dziękuję bardzo za pomoc:)

To mamy problem, max 4GB RAM obsługuje.

 

Jeżeli to taki model http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/hp-pavilion-g7-1020sw.html

 

Możesz tylko zamienić tę kostkę  1GB na 2 GB

 

Zresztą to takich programów jak Archicad procesory i3 nie bardzo pasują, lepiej jakieś i5,i7 . http://www.archicad.pl/programy/archicad/73-2/346-archicad-18-wymagania-techniczne

Tutaj nie tylko wielkość pamięci ale i liczba rdzeni procesora odgrywa rolę.

 

 

Więc chyba w przyszłości wymiana kompa Cię czeka.

Niestety to ten model… (a co by było gdybym jednak te 4GB wsadziła?)

 

Na starsze wersje parę lat temu laptop był wystarczająco dobry, na nowych już nie daje rady. I właśnie nad zmianą procesora też się zastawiałam, ale miałam nadzieję, że większa pamięć RAM pomoże. Więc pytanie - czy ewentualnie można wymienić procesor na i7, czy się to w ogóle opłaca wymieniać powiedzmy procesor i pamięć RAM (a potem pewnie jak znam życie laptop całkiem padnie…)  czy jednak od razu lepiej kupić mocniejszy komputer?

Powiem tak.

Rozbudowa laptopa jest trudna, a nawet czasami niemozliwa i nieopłacalna

Dodatkowy 1 GB RAM nie wiele tu pomoże, możliwe ,że nawet tego nie odczujesz.

Raczej pomyślał bym nad zakupem nowego sprzętu, który jak sama napisałaś służy Ci do pracy, więc szybko się zwróci.

Teraz taki kiepski okres na zakupy, bo święta i itp i sklepy też wypychają co się da , a i czasami drożej.

Ogólnie do zastosowań typ CAD lepszy byłby komputer stacjonarny z dobrym, dużym monitorem.Laptopowe wersje procesorów nie mają takiej mocy, a te już naprawdę wydajne

kosztują po kilkadziesiąt tyś.

Więc przemyśl sprawę, jak się zdecydujesz na nowego kompa, to napewno forumowicze Ci doradzą jaki i gdzie najlepiej.

Póki co to ja tylko studiuję, no ale nie ma to znaczenia, bo laptop i tak jest za słaby… Ale bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.

Jak to mawiali starożytni amerykanie NIE ZA MA  CO :smiley:

 

Pozdrawiam.