Hp Pavilion nie uruchamia się (działa tylko na baterii)

Witam

Laptop HP Pavilion DV9565ea działa na baterii a na zasilaczu nie - zasilacz sprawdziłem na innym laptopie i działa. Czy to poważny problem i czy da się go naprawic bez wymiany płyty głównej

dzięki i pozdrawiam

Pyt. 1 - czy bateria się ładuje kiedy jest podpięta do zasilacza?

Pyt. 2 - czy komputer działa kiedy masz jednocześnie i baterię i zasilacz podłączone?

Pyt. 3 - nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale jeżeli wyciągasz zupełnie baterię i chcesz podłączyć kompa na samym zasilaczu a nie działa to weź pod uwagę że może chodzić o to że bateria zamyka obwód zasilający i jest potrzebna żeby to działało na kabelku.

Hmm, a jak masz możliwość to sprawdź inny zasilacz na tym laptopie. No i to co wyżej

Komputer działa tylko do momentu rozładowania baterii (w ogóle jej nie ładuje choc gniazdko od ładowarki się świeci), Ładowarka sprawna na bank bo sprawdziłem na lapie od kolegi.

P.S w przypadku tego modelu bateria nie zamyka obwodu zasilającego komp powinien wystartowac na samym kablu. Wykonałem rutynowe testy sprawdzające pokazane na stronie HP - przypuszczam że jakiś system na płycie głównej jest uszkodzony

Przynieś ładowarkę do laptopa od kolegi w takim wypadku jeszcze dla pewności - jeżeli nie zadziała to znaczy że trzasnął Ci obwód zasilania sieciowego i ładowania baterii i laptop po prostu nie pobiera prądu przez gniazdko ładowarki. Ewentualnie możesz jeszcze pokręcić trochę kablem przy wtyczce podociskać go czy delikatnie podoginać bo może samo gniazdko wejścia dla ładowarki się uszkodziło-to nie musi być zaraz wina płyty głównej czy całego obwodu.

No niestety nie pomogło :frowning: Wydaje mi się że jednak trzeba wokonac rutynowe testy napiec i oporów przy gnieździe - niestety czarna dla mnie to magia :slight_smile: