Hp pavilion - problem z zasilaniem/ NIE wyłącza się

(K Pendzinski) #1

witam - mam problem z wyłączaniem sie komputera. System zamyka się normalnie, ekran gaśnie ale nie wyłączają sie wentylatory, dysk twardy i podświetlenie klawiszy funkcyjnych laptopa. Dopiero po długotrwałym(ok 5 sek) wciśnięciu przycisku POWER komputer się wyłącza poprawnie czyli całkowicie. Natomiast, kiedy resetuje komputer - wszystko jest w porzadku - laptop traci zasilanie na kilka sekund i ponownie sie odpala. Myślałem może ze to problem z systemem ale zrobiłem formata i pełną aktualizację, update biosu i dalej jest tak samo. na jakimś forum wyczytałem ze to jest problem z ACPI i trzeba włączyć coś w managerze urządzeń/ pozmieniać w rejestrze lub przestawić w biosie. ktoś może mi pomóc?

przeczytałem też że skasowanie CmOS (zworką na płycie głównej?)może pomóc - ale jak to zrobić ???

konfiguracja:

hp pavilion dv6750ew

RAM 2,00GB

INTER CORE DUO T7500 2,2GHZ

Nvidia Geforce 8400GS

HDD WDC 250GB

VISTA HOME PREMIUM SP2(ORYGINAŁ)

bios Phoenix

(Dimatheus) #2

Hej,

Można by wysunąć takie przypuszczenie gdyby nie fakt, że komputer do starych nie należy. :slight_smile: A to głównie w starszych komputerach mogły zdarzać się problemy z ACPI i konieczne było jego wymuszanie przy instalacji systemu.

Na początku sprawdź, czy do komputera nie są podłączone żadne dodatkowe urządzenia przez interfejs USB - na przykład modem ADSL czy odtwarzacz mp3. Sam spotkałem się już z przypadkiem, że podłączona mp3'ka powodowała zwieszenie komputera przy uruchamianiu jeszcze przed załadowaniem systemu operacyjnego oraz przy jego wyłączaniu. Może tutaj jest podobnie? Najlepiej odłącz od laptopa wszystkie peryferia i sprawdź, czy się poprawnie wyłączy.

Pozdrawiam,

Dimatheus