Hp pavilion - problem z zasilaniem/ NIE wyłącza się

witam - mam problem z wyłączaniem sie komputera. System zamyka się normalnie, ekran gaśnie ale nie wyłączają sie wentylatory, dysk twardy i podświetlenie klawiszy funkcyjnych laptopa. Dopiero po długotrwałym(ok 5 sek) wciśnięciu przycisku POWER komputer się wyłącza poprawnie czyli całkowicie. Natomiast, kiedy resetuje komputer - wszystko jest w porzadku - laptop traci zasilanie na kilka sekund i ponownie sie odpala. Myślałem może ze to problem z systemem ale zrobiłem formata i pełną aktualizację, update biosu i dalej jest tak samo. na jakimś forum wyczytałem ze to jest problem z ACPI i trzeba włączyć coś w managerze urządzeń/ pozmieniać w rejestrze lub przestawić w biosie. ktoś może mi pomóc?

przeczytałem też że skasowanie CmOS (zworką na płycie głównej?)może pomóc - ale jak to zrobić ???

konfiguracja:

hp pavilion dv6750ew

RAM 2,00GB

INTER CORE DUO T7500 2,2GHZ

Nvidia Geforce 8400GS

HDD WDC 250GB

VISTA HOME PREMIUM SP2(ORYGINAŁ)

bios Phoenix

Hej,

Można by wysunąć takie przypuszczenie gdyby nie fakt, że komputer do starych nie należy. :slight_smile: A to głównie w starszych komputerach mogły zdarzać się problemy z ACPI i konieczne było jego wymuszanie przy instalacji systemu.

Na początku sprawdź, czy do komputera nie są podłączone żadne dodatkowe urządzenia przez interfejs USB - na przykład modem ADSL czy odtwarzacz mp3. Sam spotkałem się już z przypadkiem, że podłączona mp3’ka powodowała zwieszenie komputera przy uruchamianiu jeszcze przed załadowaniem systemu operacyjnego oraz przy jego wyłączaniu. Może tutaj jest podobnie? Najlepiej odłącz od laptopa wszystkie peryferia i sprawdź, czy się poprawnie wyłączy.

Pozdrawiam,

Dimatheus